WhatsApp

Češi, používáte WhatsApp? Tuhle novou funkci musíte okamžitě vyzkoušet

  • WhatsApp dostane sebedestruktivní hlasové zprávy
  • Z chatu po poslechnutí automaticky zmizí

Po měsících testování společnost WhatsApp právě zpřístupnila další novou funkci. Tentokrát jde o takzvané mizející hlasové zprávy, které lze poslouchat pouze jednou.


Nepřehlédněte: „Desetkrát větší než asteroid, který vyhubil dinosaury.“ K Zemi se řítí největší kometa, jakou kdy lidstvo objevilo


WhatsApp vylepšuje

Fotografie a videa s jednorázovým zobrazením společnost WhatsApp zavedla již v roce 2021, aby do komunikace mezi uživateli přidala další vrstvu ochrany soukromí. Nyní chatovací aplikace dostává další vylepšení: lidé mohou posílat tzv. mizející hlasové zprávy. Funkce Hear Once po poslechnutí v chatu zajistí jejich zmizení, a tak uživateli poskytne další kontrolu nad svým soukromím.

„S klidným svědomím můžete prostřednictvím hlasové zprávy sdílet i citlivé informace, třeba když příteli potřebujete přečíst údaje ze své kreditní karty nebo plánujete překvapení. Abychom zůstali konzistentní, hlasové zprávy s jednorázovým zobrazením jsou stejně jako fotky a videa jasně označeny ikonou jednorázového zobrazení a lze je přehrát pouze jednou,“ píše se na oficiálních stránkách vývojářů.

Stejně jako všechny ostatní osobní zprávy jsou i hlasové zprávy s jednorázovým zobrazením ve výchozím nastavení opatřeny koncovým šifrováním. Koncové šifrování (zkratka E2EE z anglického end-to-end encryption) je označení pro takové šifrování, při kterém je přenos dat zajištěn proti odposlechu správcem komunikačního kanálu i správcem serveru, přes který uživatelé komunikují. Zdůraznění tohoto typu zabezpečení se ujalo zejména v souvislosti s komunikací po internetu.

Jak poslat hlasovou poznámku Hear Once

  • Otevřete chat, do kterého chcete zprávu odeslat
  • Klepnutím a podržením aplikace mikrofon zahájíte nahrávání
  • Posunutím nahoru nahrávání uzamknete
  • Klepnutím na grafický symbol „1“ povolíte funkci Hear Once
WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Další nálož novinek

Chatovací appka WhatsApp má v poslední době velmi napilno. Po oznámení zásadní změny designu aplikace pro Android byla například nedávno zpřístupněna dlouho očekávaná funkce, která umožňuje v jednom telefonu používat dva účty.

Tuto možnost uživatelé ocení, když se potřebují přepínat mezi účty. Nyní už se nemusíte odhlašovat pokaždé, když potřebujete přepnout například mezi pracovním a osobním účtem, nemusíte u sebe neustále nosit dva telefony a ani se obávat, jestli zprávu odesíláte ze správného účtu (čísla).

K vytvoření druhého účtu potřebujete druhé telefonní číslo a SIM kartu, případně chytrý telefon podporující více SIM karet nebo eSIM. Pak už vám jen stačí přejít do nastavení aplikace WhatsApp, kliknout na šipku vedle svého jména a pak na „Přidat účet“. Na každém účtu si můžete zvlášť nastavit soukromí a oznámení.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Metro, Meta

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Čechu Bartoši, myslím, že máš na víc než na takový ubohý titulek. Nebo se pletu?

  2. No někdo se na ten blábol chytne vždyť WhatsApp je dítě fejsu nikdy nezdělujte citlivé nebo osobní údaje po těchto serverech vždyť je to do nebe volající jak to na nás zkouší

Comments are closed.