WhatsApp

WhatsApp přidává novou velkou funkci. Umožňuje používat dva účty na jednom telefonu

  • Meta oznámila velkou novinku
  • Vydala novou aplikaci pro Android a iOS

Vývojáři chatovací služby WhatsApp neztrácejí čas. Dokládá to oznámení, že nová verze aplikace přináší možnost používat dva účty na jednom telefonu.


Nepřehlédněte: Úchvatná fotografie Jupiterova vulkanického měsíce Io je nejlepší za poslední desetiletí


WhatsApp vylepšuje

Tuto možnost uživatelé ocení, když se potřebují přepínat mezi účty. Od nynějška už se nemusí odhlašovat pokaždé, když potřebují přepnout například mezi pracovním a osobním účtem, nemusí u sebe neustále nosit dva telefony a ani se obávat, jestli zprávu odesílají ze správného účtu (čísla).

K vytvoření druhého účtu potřebují druhé telefonní číslo a SIM kartu, případně chytrý telefon podporující více SIM karet nebo eSIM. Pak už jim jen stačí přejít do nastavení aplikace WhatsApp, kliknout na šipku vedle svého jména a pak na „Přidat účet“. Na každém účtu si mohou zvlášť nastavit soukromí a oznámení.

Malé bezpečnostní připomenutí: Vždy používejte oficiální aplikaci WhatsApp a za účelem přidání více účtů si do telefonu nestahujte falešné verze ani verze, které aplikaci napodobují. Bezpečí a soukromí vašich zpráv je zajištěno jen v případě, že používáte oficiálního klienta.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Videozprávy a podpora hodinek

O službě WhatsApp se v posledních dnech hovořilo také v souvislosti s novou funkcí, které se mnozí nemohli dočkat – umožňuje totiž sdílet s přáteli až šedesátisekundové videozprávy.

Vývojáři připravují i zásadní redesign pro Android a iOS a na cestě je i funkce, která bude převádět zvukové zprávy na text. Uživatelé, kteří nejsou příznivci poslechu „hlasovek“, si tak budou moci obsah takových zpráv jednoduše přečíst na displeji telefonu jako běžný text.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem WhatsApp/Meta, zdroj: Meta, WhatsApp

Total
0
Shares