WhatsApp

WhatsApp přichází s novou funkcí, po které uživatelé touží už od začátku

  • Oblíbená aplikace WhatsApp dostává funkci, na kterou jsme čekali roky
  • Uživatelé nově mohou na zprávy reagovat pomocí emoji (smajlíků)

WhatsApp je nejpopulárnějších aplikace současnosti. Slouží k posílání zpráv, obrázků, hlasových nahrávek i videí, a to jednotlivcům i skupinám. V současné době dostává funkci, které zásadně usnadní a zrychlí komunikaci.


Nepřehlédněte: Anonymous: pro někoho ochránci, pro jiného teroristé. Češi, jak je vnímáte vy?


Reakce jsou tady!

Provozovatelem WhatsAppu je společnost Meta. A byl to právě Mark Zuckerberg, kdo na svém Facebooku oznámil, že aplikace dostává reakce na zprávy pomocí emoji (smajlíků). Funkce se mezi uživatelé dostává postupně, takže nemusí být dostupná všem uživatelům.

Prozatím je k dispozici šest reakcí (smajlíků): srdíčko, palec nahoru, smích, údiv, smutek a modlení. Časem snad vývojáři doplní další. Reakce fungují stejně jako na ostatních platformách. Uživateli stačí podržet prst na zprávě, což vyvolá nabídku emoji, které může použít.

Vývojáři samozřejmě pracují na dalších vylepšeních. Jedna z nadcházejících novinek se bude týkat sdílení souborů, když velikost sdílených souborů bude navýšena až na 2 GB, aby uživatelé mohli snadno spolupracovat i na dálku. Další novinka pak přinese hlasové hovory až pro 32 lidí.

Trhá rekordy popularity

WhatsApp umožňuje odesílat a přijímat zprávy, obrázky, fotografie, ale také videa, zvukové soubory a dokonce i sdílet polohu napříč různými platformami. Facebook koupil provozovatele služby WhatsApp v roce 2014, kdy měla tato služba zhruba půl miliardy uživatelů. Za převzetí Facebook zaplatil asi 19 miliard dolarů.

Služba není nikterak zpoplatněna, stačí jen chytrý telefon a internetové připojení, abyste mohli komunikovat s ostatními. Právě to je jedním z důvodů, proč je natolik populární. Dnes WhatsApp používají více než dvě miliardy uživatelů.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe, Pixaba (ilustrační)

Total
1
Shares