WhatsApp

WhatsApp představil novou aplikaci pro MacBooky se skupinovými hovory

  • Meta oznámila velkou novinku
  • Vydala novou aplikaci pro Macy

Na začátku letošního roku společnost WhatsApp představila novou aplikaci pro počítače se systémem Windows. Nyní prostředí ve vylepšené podobě přináší i uživatelům počítačů Mac od Applu.


Nepřehlédněte: Do Jupiteru právě něco narazilo a vědci to natočili na video. Vesmírné těleso se řítilo rychlostí 40 000 km/h


Pro Macy je k dispozici nová aplikace

Nová aplikace WhatsApp pro Mac umožňuje uskutečňovat na počítačích značky Apple skupinové hovory a spojit se tak až s 8 lidmi při videohovoru a až s 32 lidmi při hlasovém hovoru. Nově se můžete ke skupinovému hovoru přidat i po jeho zahájení, zobrazit si historii hovorů a nastavit, že chcete dostávat upozornění na příchozí hovory i v době, kdy máte aplikaci zavřenou.

Aplikaci vývojáři přepracovali tak, aby uživatelům počítačů Mac nabídla dobře známé prostředí. „S aplikací WhatsApp na velké obrazovce zvládnete rychleji udělat více práce. Soubory můžete sdílet tak, že je jednoduše přetáhnete do chatu. Můžete si také zobrazit delší historii chatů,“ uvádí zpráva na oficiálním blogu.

Aplikace WhatsApp pro Mac – stejně jako WhatsApp na jakémkoli jiném zařízení – využívá koncové šifrování. Tím vašim osobním zprávám a hovorům zajišťuje maximální soukromí. Novou aplikaci pro Mac si zatím můžete stáhnout na webu WhatsApp.com. V oficiálním obchodu pro počítače Mac – tržišti App Store – se objeví až za několik dní.

WhatsApp, Mac
Zdroj: Meta

Videozprávy a podpora hodinek

O službě WhatsApp se v posledních dnech hovořilo také v souvislosti s novou funkcí, které se mnozí nemohli dočkat – umožňuje totiž sdílet s přáteli až šedesátisekundové videozprávy.

Mezi velké novinky z poslední doby patří i funkce, která umožňuje komunikovat s přáteli bez nutnosti ťukat zprávu do telefonu. Pokud máte chytré hodinky s operačním systémem Wear OS 3, můžete již novou funkci používat. Můžete zahájit konverzaci, odpovídat na zprávy a dokonce přijímat hlasové hovory přes WhatsApp, aniž byste museli sahat po telefonu.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem WhatsApp/Meta, zdroj: Meta 

Total
0
Shares