WhatsApp

WhatsApp vylepšuje posílání fotografií. Nově mohou být kvalitnější

  • Vývojáři opět vylepšili aplikaci WhatsApp
  • Nově umožní posílat fotky v HD kvalitě

Populární aplikace pro zasílání zpráv zavádí novou funkci, která uživatelům umožňuje posílat svým přátelům obrázky a videa v mnohem vyšším rozlišení, tedy bez ztráty kvality.


Nepřehlédněte: POZOR: V Česku řádí hackeři z Číny. E-mailem lidem posílají zákeřný malware


Vylepšený WhatsApp

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp často přichází s novinkami, které mají uživatelům nabídnout nové možnosti. Nyní se vývojáři odhodlali k poměrně výrazné změně – umožní poslat jinému uživateli obrázek v původní kvalitě. Tato funkce je volitelná, takže ti, kdo chtějí šetřit data, mohou i nadále sdílet komprimované obrázky.

WhatsApp je nejoblíbenější chatovací aplikace na světě, která však dlouhodobě čelí tvrdé konkurenci ze strany Telegramu a Signalu. Vývojáři si to samozřejmě uvědomují a vědí, že jediný způsob, jak WhatsAppu zajistit náskok před ostatními, je zavádění nových funkcí.

WhatsApp konečně potvrdil dlouho očekávanou novinku. Nově budou moci uživatelé posílat fotografie a obrázky ve vysoké kvalitě. O této možnosti se mluvilo už dlouho a několikrát se v médiích objevily informace, že WhatsApp novinku plánuje. Až nyní ale novou funkci potvrdil, píše server WabetaInfo.

Od nepaměti platilo, že pokud chcete někomu přes WhatsApp poslat fotografii či video, příjemci přijde v mnohem horší kvalitě v porovnání s originálem, který máte ve svém telefonu. Mnoho lidí si na agresivní kompresi roky stěžovalo, což neušlo vývojářům, kteří slíbili, že situaci napraví. Změna přichází s novou aktualizací služby WhatsApp.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Fotky v lepší kvalitě

K nové funkci mohou uživatele přistupovat kliknutím na symbol HD v horní liště nebo v dialogovém okně, které se na displeji zobrazí při sdílení. Uživatelé musí zvolit možnost HD pokaždé, když chtějí kvalitnější fotografii poslat – ve výchozím stavu se fotka vždy odešle ve standardní kvalitě, aby aplikace šetřila data.

Někteří uživatelé již mají novou funkci k dispozici, pro všechny by měla být dostupná v jedné z následujících aktualizací aplikace. Přesné datum není známo.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Mirror, GizChina

Total
0
Shares