WhatsApp

WhatsApp oznámil velkou novinku. Konec spamu, telemarketingu a volání od podvodníků

  • Vývojáři opět vylepšili WhatsApp
  • Nově utlumí nevyžádané hovory

Základem zabezpečení hovorů a zpráv je v aplikaci WhatsApp koncové šifrování, ale v posledních měsících vývojáři přidali další úrovně soukromí. Nedávno například představili uzamčení chatu, které umožňuje chránit citlivé konverzace heslem, mizející zprávy, které se jednoduše ztratí, jednorázové zobrazení pro zamezení pořizování snímků obrazovky nebo možnost nezveřejňovat online aktivitu. Nyní na seznam přibyly dvě novinky: Ztišení hovorů od neznámých volajících a kontrola soukromí.


Nepřehlédněte: Češi, máte Samsung? Tyto telefony dostanou Android 14 s nadstavbou One UI 6


Bezpečnější WhatsApp

Funkce ztišení hovorů od neznámých volajících je navržena tak, aby lidem poskytla větší kontrolu nad příchozími hovory. Uživatelům pomůže automaticky odlišit spam, podvody a hovory od neznámých volajících. Tyto hovory na telefonu nevyzvání, ale pro případ, že by se nakonec jednalo o něco důležitého, se zobrazují na seznamu hovorů.

Druhou velkou novinkou je funkce Kontrola soukromí, která vám krok za krokem představí důležitá nastavení ochrany soukromí a pomůže zjistit jejich správnou úroveň. To vše na jednom místě. Výběrem možnosti „Spustit kontrolu soukromí“ v Nastavení soukromí začnete procházet úrovněmi zabezpečení, které posilují zabezpečení zpráv, hovorů a osobních údajů.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Konec klasickým textovkám, tohle je nahradí

O službě WhatsApp se v posledních dnech hovořilo také v souvislosti s chystanou funkcí, které už se mnozí nemohou dočkat – umožní totiž sdílet s přáteli až šedesátisekundové videozprávy. V současné době je tato funkce dostupná pouze vybraným beta testerům, v následujících týdnech se však postupně rozšíří mezi všechny uživatele.

Jedná se o zajímavou funkci, protože videozprávy zaznamenané v reálném čase přinášejí pocit bezprostřednosti a autenticity. Kromě toho budou klipy vždy end-to-end zašifrovány – to znamená, že obsah klipů bude chráněn od okamžiku, kdy opustí váš telefon, až do okamžiku, kdy doputuje k zařízení příjemce. To znamená, že nikdo jiný, včetně vývojářů, neuvidí ani neuslyší to, co bylo nahráno.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Meta, vlastní

Total
0
Shares