WhatsApp

WhatsApp nově funguje i bez internetu. Pokec s kamarádem umožní cizí člověk na druhém konci světa

 • WhatsApp zavádí podporu proxy serverů
 • Nová funkce je dostupná pro iPhone i Android

Lidé WhatsApp doslova milují, jen v Česku jich je přes 500 tisíc. A právě i tuzemských uživatelů se týká nejnovější zpráva, podle které vývojáři do aplikace integrovali podporu proxy serverů. O co jde? Znamená to, že lidé mohou WhatsApp používat i v případě, pokud je jejich připojení zablokováno nebo přerušeno.


Nepřehlédněte: Naléhavé varování: Mnozí Češi přijdou za několik hodin o přístup k WhatsAppu


WhatsApp funguje i během výpadku internetu

„Výběr proxy serveru vám umožní připojit se ke službě WhatsApp prostřednictvím serverů zřízených dobrovolníky a organizacemi po celém světě, které se snaží pomáhat lidem svobodně komunikovat. Chcete-li ostatním pomoci znovu se připojit ke službě WhatsApp, můžete jednoduše nakonfigurovat svůj proxy server. Tento server musí mít přístupné porty 80, 443 nebo 5222 a jeho název domény (nebo subdomény) musí ukazovat na IP adresu tohoto serveru,“ píší zástupci sociální sítě na stránce s návodem.

Pokud stále netušíte, o co se jedná, rádi vysvětlíme. Jde o to, že uživatelé mohou nově sdílet své připojení k internetu s ostatními přes proxy server, který v telefonu nebo počítači sami manuálně vytvoří. Poté se stanou skutečnými dobrovolníky, kteří s chatováním pomohou někomu, kdo se znenadání ocitne bez internetu.

WhatsApp
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Vývojáři se dušují, že připojení prostřednictvím proxy serveru zachovává vysokou úroveň soukromí a zabezpečení, které WhatsApp poskytuje, takže se nikdo nemusí bát přes takový server chatovat.

„Vaše osobní zprávy budou stále chráněny šifrováním end-to-end‚ což zajistí, že zůstanou mezi vámi a osobou, se kterou komunikujete, a nebudou viditelné pro nikoho mezi nimi, ani proxy servery, WhatsApp nebo Meta.“

Pokud chcete chatování přes proxy využít, třeba ve chvíli, že vám vypadne internet, nejprve se ujistěte, že máte nainstalovanou nejnovější verzi aplikace WhatsApp.

Připojení k proxy serveru s telefonem s Androidem

 1. Na kartě Chaty klepněte na Další možnosti => Nastavení
 2. Klepněte na možnost Úložiště a data => Proxy server
 3. Klepněte na možnost Použít proxy server
 4. Klepněte na Nastavit proxy a zadejte adresu proxy
 5. Klepněte na možnost Uložit
 6. Pokud je připojení úspěšné, zobrazí se symbol

Pokud stále nemůžete odesílat nebo přijímat zprávy pomocí proxy serveru, je možné, že byl tento proxy server zablokován. Na zablokované proxy adrese dlouze podržte prst, čímž ji odstraníte, a poté zadejte novou adresu a zkuste to znovu.

Připojení k proxy serveru na iPhonu

 1. Přejděte do Nastavení aplikace WhatsApp
 2. Klepněte na možnost Úložiště a data => Proxy server
 3. Klepněte na možnost Použít proxy server
 4. Zadejte adresu proxy serveru a klepnutím na Uložit se připojte
 5. Pokud je připojení úspěšné, zobrazí se symbol

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: WhatsApp

Total
0
Shares
8 komentářů
 1. Mě by velmi zajímalo jak se ten můj WhatsApp připojí na proxy server bez internetu.

  Určitě přes SMS, že ?

  1. Já si myslím, že podle autorovi logiky nepotřebuješ k tomu připojení ani telefon. Stačí, když napíšeš vzkaz na papír a ten potom sníš. Doručí se potom úplně stejně a na stejné místo, jako autorova představa. Jsem rád, že jsou zde takto kvalitní články a velmi chápaví autoři.

   1. A já jsem rád, že tu jsou vzdělání diskutující, kteří dokáží napsat “podle autorovi logiky”.

  1. Tak to s tebou není zase tak špatné, když sis všiml aspoň této chyby, zajímavé, že při překládání článku tě nenapadlo, že píšeš úplnou blbost.

 2. Mimochodem neni to spíš, ne že bez internetu, ale když nebudou fungovat nebo budou zablokovány servery WhatsAppu tak jako záložní se použijí servery, které fungují? Že by?

 3. Kristepane, samozřejmě, že to nebude fungovat bez internetu. Nejedná se o žádné sdílení internetu. Jde prostě o to, že místo rovnou oficiálních WhatsApp serverů se můžete připojit přes proxy. Ten článek buď smažte, nebo od základu přepište.

Comments are closed.