WhatsApp

WhatsApp nehraje fér. Záměrně snižuje kvalitu posílaných fotek, aniž by o tom lidem řekl

  • Vývojáři vylepší svou populární aplikaci
  • Slibují, že WhatsApp bude ještě promakanější

Dny, kdy jsme si přes WhatsApp kvůli kompresi posílali nekvalitní fotky, jsou u konce. Inženýři sociální sítě pracují na funkci, která umožní poslat jinému uživateli obrázek v původní kvalitě. Tato funkce bude volitelná, takže ti, kdo chtějí šetřit data, budou moci i nadále sdílet komprimované fotky.


Nepřehlédněte: Na stará kolena znovu do autoškoly? EU plánuje, že zpřísní držení řidičáku pro seniory


Kvalitnější fotky a obrázky

WhatsApp je nejoblíbenější chatovací aplikace na světě, která však dlouhodobě čelí tvrdé konkurenci ze strany Telegramu a Signalu. Vývojáři si to samozřejmě uvědomují a vědí, že jediný způsob, jak jí zajistit náskok před ostatními, je zavádění nových funkcí.

Jedna z vychytávek, které na premiéru teprve čekají, se týká multimédií, tedy obrázků, fotografií a videa. Zatím platí, že pokud přes aplikaci posíláte například fotku, přijde příjemci ve značně horší kvalitě, než je originál. Důvodem je komprese a důraz kladený na nižší datovou zátěž ze strany vývojářů – nechtějí, aby lidé zbytečně spotřebovávali svůj datový tarif.

S příchodem nové funkce se to změní. Uživatel si bude moci zvolit, zda chce nadále šetřit data a paměť svého telefonu a posílat komprimované multimediální soubory nebo si užije nejlepší možnou kvalitu.

WhatsApp
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

WhatsApp čeká nálož novinek

Nejde o jedinou novou funkci, která do oblíbené aplikace brzy dorazí. Na cestě je třeba i vylepšené nahrávání videa. Uvědomujete si, že při pořizování videí přes WhatsApp musíte mít neustále prst na tlačítku nahrávání, že? Brzy už to nebude nutné.

Vývojáři makají i na vychytávce, která bude převádět zvukové zprávy na text. Uživatelé, kteří nejsou příznivci poslechu „hlasovek“, si tak budou moci obsah takových zpráv jednoduše přečíst na displeji telefonu jako běžný text.

V neposlední řadě programátoři navýší limit pro média. V současné době nelze odesílat více než 30 fotografií nebo videí najednou. Chystaná aktualizace zvýší tento limit na 100. I tato funkce je v současné době ve fázi beta testování.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: GizChina

Total
0
Shares