WhatsApp

WhatsApp má užitečnou novinku. Upozorní, že vaše zprávy jsou v bezpečí

  • WhatsApp nově upozorňuje uživatele na bezpečnost
  • U každého chatu je nový indikátor end-to-end šifrování

Ve světě chatovacích aplikací je alfou a omegou něco, čemu říkáme „koncové šifrování“, často se s touto funkcí setkáte také pod označením šifrování „end-to-end“ nebo zkráceně „E2E“. Bez toho by komunikace moc dobře nefungovala – a Meta to dobře ví.


Nepřehlédněte: Velká změna ve WhatsAppu potěší uživatele Facebook Messengeru. Bude stačit jediná aplikace


WhatsApp a end-to-end šifrování

Server WABetaInfo upozornil na to, že aplikace WhatsApp začíná své uživatele informovat o tom, že jejich chaty jsou šifrované end-to-end.

To ve zkratce znamená, že když svému adresátovi cokoliv odešlete, zpráva a její obsah se zašifruje na samotném zařízení, odesílá se zašifrovaná, a následně se dešifruje až na zařízení adresáta. Únik dat je díky tomu prakticky vyloučen.

Pro uživatele to znamená lepší bezpečnost

WhatsApp byl dlouho jediná služba v rámci holdingu Meta, která toto pokročilé šifrování nabízela. To bylo důvodem, proč byla firma Marka Zuckerberga často kritizována. Nyní tato důležitá technologická funkce konečně zamířila do populární aplikace Facebook Messenger.

Zpět ale k novince, na kterou upozornil server WABetaInfo. Pod jménem kontaktu, s nímž chatujete, se krátce zobrazí popisek, který u chatu potvrzuje „end-to-end šifrování“. Titulek po několika sekundách zmizí.

Informace by se měla zobrazovat u každého chatu v aplikaci. V tuto chvíli není jasné, zdali bude ukazatel dostupný v první vlně pro Android, nebo i pro iOS. WABetaInfo odhalil detail v beta verzi WhatsAppu pro Android (v2.24.6.11).

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares