WhatsApp

WhatsApp kopíruje Apple. Přináší funkci, která umožňuje sdílet přehrávání hudby či filmů

  • WhatsApp přidává funkci, kterou mírně okoukal od Applu
  • Umožní uživatelům sdílet přehrávání hudby či filmů

Aplikace WhatsApp nabízí svým uživatelům hned několik možností, jak komunikovat se svými blízkými. Ať už je to chatování, audiohovory, videohovory, nebo třeba i skupinové hovory se sdílením obrazovky, například pro účely práce. Nyní přichází nová funkce sdílení audia, která je však zaměřena spíše na zábavu.


Nepřehlédněte: WhatsApp kopíruje Apple. Přináší funkci podobnou SharePlay


WhatsApp rozšiřuje své funkce

Představte si, že můžete sdílet oblíbenou hudbu nebo sledovat filmy společně s přáteli, i když jsou na míle daleko. Nová funkce v aplikaci WhatsApp nově definuje způsob, jakým používáme videohovory. Umožňuje totiž uživatelům poslouchat hudbu, sledovat filmy nebo seriály, a to vše se synchronizovaným zvukem i obrazem.

O novince informoval server WABetaInfo, který se věnuje únikům nových funkcí z beta verzí WhatsAppu. Dle informací tohoto renomovaného zdroje je novinka dostupná v beta verzi pro iOS, ale i pro Android. Oficiálně by funkce tedy měla dorazit zhruba ve stejný čas na obě mobilní platformy.

„Konkrétně tato funkce usnadňuje multimediální spolupráci tím, že umožňuje uživatelům během videohovoru společně poslouchat video a zvuk. Otevírá nové možnosti spolupráce, například společné diskutování a sledování multimediálního obsahu v reálném čase,“ uvedl server WABetaInfo.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Kopírování SharePlay od Applu?

Zkušenějším uživatelům neuniklo, že funkce je založena na stejné principu jako nedávno oznámená funkce SharePlay v ekosystému společnosti Apple. Ta umožňuje během audio či video hovorů přes FaceTime společně sledovat videa na YouTube, Netflixu, Apple TV či poslouchat hudbu.

Ve skutečnosti ani nemusíte s druhým člověkem provádět hlasový či obrazový telefonát, stačí si zkrátka sdílet novou skladbu a „společně“ si ji přehrát, i když jste každý tisíce kilometrů daleko od sebe. Tato funkce je však dostupná pouze pro uživatele v ekosystému Apple. WhatsApp tedy chce přinést alternativu i pro jeho uživatele.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares