WhatsApp

WhatsApp dostává funkce, které si okamžitě zamilujete. Budete je používat? My ano!

  • WhatsApp nově umožňuje poslouchat hlasové zprávy i mimo chat
  • Můžete tak dělat více věcí zároveň, přečíst si další zprávy nebo na ně odpovídat

Možná si to ani neuvědomujete, ale hlasové zprávy najdeme v populární chatovací aplikaci WhatsApp už od roku 2013. Jednoduché provedení umožnilo, že nahrát a odeslat hlasovou zprávu bylo stejně rychlé a jednoduché jako napsat SMS. Každý den odešlou uživatelé prostřednictvím služby průměrně 7 miliard hlasovek, přičemž každá z nich je chráněna koncovým šifrováním, aby data zůstala v naprostém bezpečí.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous vzkazují ruskému Gazpromu: Odpojili jste Bulharsko a Polsko? Teď my odpojíme vás, jste náš největší cíl


Ale protože doba se rychle vyvíjí a s ní rostou i požadavky a nároky uživatelů, přicházejí vývojáři sociální sítě s novými funkcemi, které uživatelskou zkušenost s hlasovými zprávami pozvedají na zcela novou úroveň.

Jaké jsou novinky?

  • Přehrávání mimo chat: Poslechněte si hlasovou zprávu mimo chat. Můžete tak dělat více věcí zároveň, přečíst si další zprávy nebo na ně odpovídat.
  • Pozastavení/Obnovení nahrávání: Při nahrávání hlasové zprávy můžete nyní nahrávku pozastavit, pokud vás něco vyrušilo nebo si potřebujete věc promyslet, a pokračovat později.
  • Vizualizace vlnových průběhů: Poskytuje vizuální reprezentaci hlasitosti a pomáhá sledovat nahrávku.
  • Kontrola před odesláním: Poslechněte si hlasovou zprávu, než ji odešlete.
  • Paměť pozice přehrávání: Když přehrávání hlasové zprávy pozastavíte, budete moct po návratu do chatu pokračovat ze stejného místa.
  • Rychlé přehrávání přeposlaných zpráv: Přehrajte si hlasové zprávy 1,5× nebo 2× rychleji a poslechněte si rychleji jak běžné, tak přeposlané zprávy.

Používáte ve WhatsApp hlasovky?

Hlasové zprávy lidem usnadňují vést rychlou a výmluvnější konverzace. Projevit emoce nebo vzrušení prostřednictvím hlasu je od nepaměti přirozenější než prostřednictvím textu a v mnoha situacích jsou hlasové zprávy nejoblíbenější formou komunikace.

Prostřednictvm WhatsApp může hlasovky posílat kdokoli: např. rodinní příslušníci, kteří neradi píší na klávesnici, přátelé, kteří rádi vypráví příběhy, kolegové, kteří potřebují povzbudit, nebo vy, když chcete slyšet hlas svého partnera na konci dlouhého dne.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixaba

Total
1
Shares