WhatsApp p

WhatsApp dostane funkci, kterou budete milovat. Zásadně usnadní komunikaci

  • Oblíbená aplikace WhatsApp dostane brzy funkci, na kterou jsme čekali roky
  • Uživatelé budou moci na zprávy reagovat pomocí emoji (smajlíků)

Komunikační aplikace WhatsApp, kterou si oblíbili uživatelé mobilních telefonů zejména proto, že je dostupná napříč všemi populárními operačními systémy, dostane další skvělou funkci. A věřte nám, že si ji okamžitě zamilujete.


Nepřehlédněte: Parádní Xiaomi jde do prodeje. Notebook má rychlý displej i grafiku Nvidia RTX


WhatsApp spouští reakce

Na příchod funkce, kterou v jiných chatovacích aplikacích používáme roky, upozornil web WhatsAppBetaInfo. Uživatele WhatsAppu již brzy budou moci využívat oblíbené reakce na zprávy pomocí emoji. Zpočátku bude k dispozici šest reakcí (smajlíků): srdíčko, palec nahoru, smích, údiv, smutek a modlení. Časem snad vývojáři doplní další.

Reakce budou fungovat stejně jako na ostatních platformách. Uživateli bude stačit podržet prst na zprávě, což vyvolá nabídku emoji, které může použít.

Reakce jsou již dostupné v beta verzi aplikace WhatsApp pro operační systém Android, ke které je však omezený přístup. Naštěstí je jen otázkou času, kdy se nová funkce objeví i ve finální verzi pro širokou veřejnost.

Nejoblíbenější aplikace

WhatsApp umožňuje bezplatně odesílat a přijímat zprávy, obrázky, fotografie, ale také videa, zvukové soubory a dokonce i sdílet polohu napříč různými platformami. Facebook koupil provozovatele služby WhatsApp v roce 2014, kdy měla tato služba zhruba půl miliardy uživatelů. Za převzetí Facebook zaplatil asi 19 miliard dolarů.

Služba není nikterak zpoplatněna, stačí jen chytrý telefon a internetové připojení, abyste mohli komunikovat s ostatními. Právě to je jedním z důvodů, proč je natolik populární. Dnes WhatsApp používají více než 2 miliardy uživatelů.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash

Total
6
Shares
2 komentářů
  1. Ano, na pár přiblblých smajlíků jsem “čekal roky”!

  2. Já tuto funkci milovat rozhodně nebudu. Bude možno funkci pro určitou skupinu zakázat?

Comments are closed.