WhatsApp

WhatsApp chystá dvě velké novinky. Uživatelé je rozhodně využijí

  • WhatsApp dostane dvě vítané novinky
  • Obě usnadní používání aplikace

Populární chatovací aplikace WhatsApp, kterou používá mnoho Čechů a Slováků, chystá v nejbližší době rovnou dvě novinky, upozornil server WABetaInfo.


Nepřehlédněte: Na Slunci vybuchly čtyři erupce najednou. Zemi zřejmě zasáhne silná magnetická bouře


Na cestě jsou další dvě nové funkce

WhatsApp v posledních měsících čelil vlně kritiky za absenci funkcí, které konkurenční chatovací platformy nabízejí od nepaměti. Proto vývojáři zrychlili tempo vývoje a do aplikace implementovali hned několik užitečných vychytávek.

Zmiňme třeba funkci, která umožňuje uzamčené chaty synchronizovat se všemi propojenými zařízeními, nebo bezpečnostní funkci, jež uživatelům dovolila rychle neznámý kontakt (například podvodníka) zablokovat, aniž by vůbec musel otevírat samotnou zprávu, což dříve nebylo možné.

Lidé mohou nově využívat i vylepšené sledování videa: takzvaný režim Picture-in-Picture (režim obraz v obraze) umožňuje sledovat videa, například klipy z dovolené nebo narozenin, při procházení chatů nebo jiných částí aplikace.

Brzy do oblíbené komunikační „appky“ dorazí další dvě šikovné novinky. Podle informací serveru WABetaInfo, jehož redaktoři se rádi a často pitvají v kódu neveřejných verzí WhatsAppu, je na cestě číselník, který se objeví v rozhraní umožňujícím telefonáty. To naznačuje, že uživatelé budou moci brzy volat na neuložené kontakty přímo vytočením telefonního čísla.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

WhatsApp vylepšuje jako o život

Druhá nová funkce se jmenuje Skrytá skupina a jejím cílem je přidat skupinám v komunitách více soukromí. WhatsApp ji testuje a dává správcům komunit kontrolu nad tím, kdo může vidět jejich skupinové chaty a kdo se k nim může připojit.

Pomocí této funkce mohou správci nenápadně skrýt určité skupinové chaty ze seznamu skupin komunity, takže je najdou pouze pozvaní členové. Tato funkce tedy v podstatě zvyšuje soukromí tím, že umožňuje členům vytvářet konkrétní diskusní skupiny, aniž by o nich všichni věděli.

Změny mají být časem dostupné jak pro Android, tak pro iOS. Přesné datum zpřístupnění ale ještě nebylo oznámeno.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Phone Arena, WABetaInfo

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..