WhatsApp

WhatsApp čeká nálož novinek, na které jsme roky čekali! Co přinesou?

  • Kecálek WhatsApp dostane nové funkce
  • Vývojáři připravují hned několik vylepšení

Komunity a instituce, jako jsou školy, místní kluby nebo neziskové organizace, používají WhatsApp ke každodenní komunikaci. Společnost Meta na jejich potřeby nyní reaguje spuštěním Komunit, které zefektivní chatování propojených skupin.


Nepřehlédněte: Google Mapy vylepšují rozlišení nad Ruskem. Odhalily nafukovací stíhačky i největší ponorky světa


Komunity umožní lidem sdružit různé skupiny pod jednu pomyslnou střechu. Uživatelé tak budou moci přijímat zprávy zaslané celé komunitě a snadno spravovat menší skupiny, které jsou její součástí. Se spuštěním této funkce budou k dispozici i nové nástroje pro správce skupin, včetně možnosti rozhodovat, které z nich budou do Komunit zahrnuty. Také bude možné posílat zprávy a oznámení všem členům skupin najednou.

WhatsApp je nejpopulárnější chatovací aplikace

Vývojáři společnosti Meta připravují i další důležitá vylepšení, nejen Komunity. Plánují zpřehlednit dění v konverzacích, do kterých se zapojuje vyšší počet uživatelů. A dočkáme se i možnosti odpovídat na zprávy emotikonami nebo posílat kamarádům soubory velké až 2 GB. Všechny nové funkce budou zaváděny v nadcházejících týdnech, aby je lidé mohli vyzkoušet ještě předtím, než budou Komunity plně připraveny.

  • Reakce – uživatelé budou moci reagovat na zprávy pomocí emotikon
  • Smazání správcem – správci skupin budou mít možnost vymazat problematické zprávy z konverzací všech účastníků
  • Sdílení souborů – velikost sdílených souborů bude navýšena až na 2 GB, aby uživatelé mohli snadno spolupracovat i na dálku
  • Hovory pro více lidí – hlasové hovory budou nyní dostupné až pro 32 lidí

 

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay

Total
0
Shares