WhatsApp

WhatsApp bude brzy vypadat úplně jinak. Vývojáři po letech chystají zásadní změnu

  • WhatsApp vypadá řadu let pořád stejně
  • Vývojáři proto chystají velké překvapení

Oblíbená aplikace WhatsApp připravuje pro uživatele novinku, které se už mnozí nemohou dočkat – změní totiž svůj vzhled k nepoznání, píše server Metro.


Nepřehlédněte: Sonda NASA Cassini pořídila ohromující snímek Saturnu. Země a Měsíc vypadají jako malé tečky


WhatsApp půjde s dobou a vylepší design

Aplikace WhatsApp, nejoblíbenější platforma pro zasílání rychlých zpráv na světě, přichází téměř každý týden s něčím novým. Vývojáři se soustředí na zdokonalování funkcí, ale vizuál jako kdyby je ani příliš nezajímal, a to je velká škoda.

Služba WhatsApp v poslední době získala spoustu nových vychytávek, ale pro uživatele systému Android se také chystá zásadní změna designu. V rámci beta verze aplikace s označením 2.23.13.16 bylo vybraným beta testerům umožněno nahlédnout do nového uživatelského rozhraní, informuje server WABetaInfo.

Podle snímků obrazovky, které redaktoři sdíleli na svých webových stránkách a síti X (dříve Twitter), bude nově horní lišta aplikace zcela bílá. Vše vypadá velmi čistě, uhlazeně a jak si můžete všimnout, grafika kombinuje bílé a zelené prvky.

Navigační lišta se stále nachází ve spodní části, není však jasné, zda lze mezi kartami přepínat tahem prstu. Co je nicméně jasné, tak to, že v neveřejné verzi kecálka je v horní části také vidět nové logo v zelené barvě.

Nahoře, hned po ruce, se rovněž nachází filtry chatu, které vám umožní snadno zobrazit nepřečtené, osobní nebo pracovní zprávy – tyto filtry se vám budou hodit, až WhatsApp zavede podporu více účtů, jak slibuje.

Další novinky

Redesign není jediná novinka, která do populární aplikace brzy dorazí. Na cestě je i funkce, která bude převádět zvukové zprávy na text. Uživatelé, kteří nejsou příznivci poslechu „hlasovek“, si tak budou moci obsah takových zpráv jednoduše přečíst na displeji telefonu jako běžný text.

Vývojáři společnosti Meta potěšili i majitelé počítačů Apple Mac, když vydali novou verzi desktopového klienta s podporou skupinových hovorů.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Metro, WABetainfo

Total
0
Shares