Saturn

Sonda NASA Cassini pořídila ohromující snímek Saturnu. Země a Měsíc vypadají jako malé tečky

  • Podívejte se na úchvatnou fotografii Saturnu
  • V povzdálí je vidět i naše modrá planeta

Vesmírná agentura NASA běžně pořizuje úchvatné snímky našeho vesmíru, které fascinují. Instagramová stránka Národního úřadu pro letectví a vesmír je nekonečnou studnicí pro ty, kdo rádi sledují videa a fascinující fotografie Země a kosmu. A jinak tomu není ani v případě nejnovějšího pozorování Saturnu.


Nepřehlédněte: Konečná: Tyto telefony Samsung Galaxy nikdy nezískají Android 14 ani nadstavbu One UI 6.0


Cassini vyfotila Saturn

NASA právě potěšila své příznivce tím, že sdílela ohromující snímek Saturnu, který zachytila sonda Cassini ze vzdálenosti 1,2 milionu kilometrů. Fotografie byla pořízena v červených, modrých a zelených spektrech a poté spojena do jednoho obrazu. Na snímku jsou jako miniaturní světelné body vidět také Venuše, Mars, Země a Měsíc.

„Cassini zachytila nejen plynného obra, ale také několik planet s Venuší, Marsem, Zemí a Měsícem, které jsou viditelné jako malé světelné tečky. Saturn, šestá planeta od Slunce, bude viditelný každý den při západu Slunce až do února 2024 a bude se jevit jako jasná nažloutlá ‚hvězda‘ na jihovýchodním obzoru,’“ napsala NASA při sdílení snímku.

Od svého zveřejnění nasbíral tento ohromující záběr více než 1,6 milionu lajků a tisíce komentářů. Jeden z uživatelů napsal: „Jaký je to dar, že můžeme každou noc pozorovat vesmír.“ Další komentář zněl: ‚„Zajímalo by mě, jak vypadá Země ze Saturnu.“ Třetí pak napsal: „ Vesmír je tak krásný.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený NASA (@nasa)

Měsíc Mimas

V červenci sdíleli vědci na Instagramu jiný mimořádný snímek, který ukazoval Saturn a jeho měsíc Mimas. Na snímku byla vidět velká část Saturnu s jeho prstencem a také měsíc v dálce.

Tento pohled zachytila sonda Cassini ve chvíli, kdy prolétala Saturnovou soustavou a zkoumala atmosféru, magnetosféru, měsíce a prstence tohoto plynného obra.

Zdroj náhledové fotografie: flflflflfl / Pixabay, zdroj: NDTV, NASA

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Nechci rýpat, ale budu… Vám Saturn od nás nepřijde jako malá tečka?? Wow!! Amerika znovu objevena!

Comments are closed.