Tesla Bot

Vzpoura strojů? Zaměstnanec Tesly byl robotem napaden přímo v továrně

  • Americká továrna Tesly má na kontě další bizarní zranění
  • Robotické rameno poranilo zaměstnance, na podlaze zůstala krev

V texaské továrně na automobily Tesla došlo k bizarnímu případu zranění při práci. Jednoho z pracovníků mělo obří robotické rameno zranit, přičemž po tomto incidentu na podlaze tovární haly zůstala krvavá skvrna.


Nepřehlédněte: Tesla Cybertruck je tady a stojí 10 milionů. Ale na prodej je pouze jediný kus


Robot zranil člověka

Server The Information píše o tom, že továrna společnosti Tesla v americkém Austinu ve státě Texas přitahuje pozornost mimo jiné i kvůli různým bizarním zraněním. Toto konkrétní se mělo stát v roce 2021.

Dle oficiální zprávy dvojice dělníků prováděla údržbu jednoho robotického ramena, které mělo být ze zřejmých důvodů deaktivováno. Zůstalo však zapnuté a při údržbě se dalo nečekaně do pohybu.

„Robot přišpendlil inženýra k zemi a zabořil mu drápy do zad a paže. Muž za sebou zanechal krvavou stopu,“ stojí v oficiální zprávě o incidentu. Spolupracovníci zraněného muže byli nuceni stisknout tlačítko nouzového zastavení, aby svého kolegu ze sevření robota vysvobodili, když se mu svépomocí nepodařilo uniknout.

Tesla
Zdroj: Bram Van Oost / Unsplash

Nejde o první případ

Zpráva dále uvádí, že robot se pohyboval v předem naprogramovaných vzorcích, jen se mu do cesty dostal jeden z pracovníků. Nejde tedy o vzpouru strojů, známou ze sci-fi filmů a knih. V tomto konkrétním případě se nic hrozného nestalo – Tesla nečelí žalobě a pracovník ani nepotřeboval žádné volno.To však neplatí v případě zranění zaměstnance, ke kterému došlo vloni.

Tehdy mělo dojít k vážnému poranění hlavy a pracovník byl mimo službu celých 127 dní. V září 2021 navíc dostal přímo v práci infarkt 57letý pracovník Antelmo Ramírez, zástavě srdce na místě podlehl.

V „prokleté“ továrně Tesla aktuálně vyvíjí vozy Model Y.  V budoucnu pak v Austinu plánuje kompletovat elektrické pick-upy Cybertruck.

Zdroj náhledové fotografie: Tesla, zdroj: The Information, Metro

Total
0
Shares