Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck je tady a stojí 10 milionů. Ale na prodej je pouze jediný kus

  • Historicky první Tesla Cybertruck se prodal za skoro 10 milionů korun
  • Šlo o aukci jednoho z prototypů vozu
  • Oficiální odhadovaná cena přitom nemá překračovat 2 miliony korun

Vypadá to, že historicky první Cybertruck od americké automobilky Tesla poputuje ke svému majiteli z řad „běžných smrtelníků“. Jeden z prvních prototypů, který mělo v držení losangeleské Petersen Museum, skončil v aukci. Na konci té byl prodán za sumu 400 tisíc amerických dolarů.


Nepřehlédněte: Muskův tank na kolech se opět zpozdí. Kdy půjde Tesla Cybertruck konečně do prodeje?


Tesla Cybertruck v aukci

Bizarní je, že Tesla zatím oficiálně nezveřejnila, kdy dorazí Cybertruck do ostrého prodeje, přestože předobjednávky již běží. Odhadovaná cena tohoto futuristického pick-upu na elektrický pohon měla být v roce 2019 při uvedení zhruba 40 tisíc eur (980 tisíc korun). Nyní se však spekuluje spíše o tom, že cena vystřelí k 60 až 70 tisícům eur (1,4 až 1,7 milionu korun včetně DPH).

Oproti tomu se může zdát finální cena v aukci pořádané v Peterson Museum jako obří suma, nicméně na druhou stranu je to jediná možnost, jak si u domu zaparkovat plně funkční (i když prototyp) vozu Tesla Cybertruck.

Finální cena 400 tisíc dolarů je v přepočtu zhruba 10 milionů korun včetně DPH. Spekuluje se však, že muzeum jej od Muskovy firmy odkoupí za zhruba 80 tisíc dolarů (1,9 milionu korun).

Auto za milion, v aukci za 10 milionů

V Petersen Museum v Los Angeles se v roce 2019 konalo také oficiální představení Cybertrucku, kde Elon Musk populárně demonstroval odolnost vozu rozbíjením okének palicí.

Přesto z insiderských informací vyplývá, že muzeum se s Teslou na aukci nedomluvilo a prototyp prostě od automobilky odkoupí a nejštědřejšímu účastníkovi aukce jej zašle.

Jen pro zajímavost, aukce se konala zkraje října přímo v budově Petersen Museum, vstupenka na galavečer stála 1 700 dolarů (skoro 40 tisíc korun) a moderoval ji americký komik Jay Leno. Do aukce se však mohly zapojit i subjekty nepřítomné na aukci.

Zdroj náhledové fotografie: Tesla, zdroj: Electrek

Total
0
Shares