Tesla Cybertruck

Muskův tank na kolech se opět zpozdí. Kdy půjde Tesla Cybertruck konečně do prodeje?

  • Elektromobil Tesla Cybertruck se blíží
  • Automobilka nově potvrdila konkrétní termín
  • Vůz by měl jít konečně do prodeje v létě příštího roku

„Pancéřovaný“ elektrický pick-up automobilky Tesla opět nabírá zpoždění. Potvrdily se tak spekulace, které se v médiích pravidelně objevovaly posledních pár měsíců.

Tesla Cybertruck

Cybertruck se měl původně začít vyrábět průběhu předloňského roku a do prodeje jít v tom loňském. To se však kvůli výrobním komplikacím a dalším faktorům nepodařilo naplnit. Přitom automobilka i přesto obdržela více jak milion nezávazných předobjednávek.

Nejbláznivější auto planety Musk světu představil v listopadu 2019 a ještě téhož roku na něj firma spustila rezervace. Pick-up během tiskové prezentace ohromil jak svým vzhledem, tak celkovým pojetím.

Musk hovořil o zrychlení z nuly na stovku za 2,9 sekundy u nejvýkonnějšího provedení s pohonem všech kol a třemi elektromotory. V prodeji by se mají objevit i verze s jedním elektromotorem a pohonem zadních kol a dvěma elektromotory.


Nepřehlédněte: Úžasný nový teleskop Jamese Webba v hodnotě 245 miliard korun má méně paměti než iPhone


Dojezd v závislosti na  variantě by se měl pohybovat od 250 do 500 mil, tedy od 402 do 805 kilometrů. A cena? Ta začíná na 39 900 dolarech.

Příští léto na 100%

Jak nově informuje populární The Verge, Musk se naposledy nechal slyšet, že s dodávkami Tesla Cybertruck by mohl podnik začít ještě v polovině příštího roku.

Dá se však očekávat, že půjde jen o pomyslné zalepení pusy prvním VIP zákazníkům, zbytek si bude muset i poté počkat. Na plné obrátky prý produkce najede počínaje lednem 2024.

Zdroj náhledové fotografie: Tesla, oficiální TZ

Total
0
Shares