GTA 6

Vývojář slavné série GTA zarmoutí hráče. Ukončí podporu počítačů s Windows 7 a Windows 8

  • Používáte Windows 7 nebo 8 a hrajete hry od Rockstar Games?
  • Pokud ano, tak byste se měli připravit na přechod na novější systém

Tvůrci populárních videoher Grand Theft Auto a Red Dead Redemption oznámili, že přestanou podporovat Windows 7 a Windows 8. Toto rozhodnutí je logickým krokem, protože oba operační systémy již dříve přišly o přízeň ze strany svého vývojáře, tedy softwarové společnosti Microsoft.


Nepřehlédněte: GTA 6 je hotové, ale s verzí pro počítače to vůbec nevypadá dobře. Nabere velké zpoždění


Rockstar chystá GTA 6

Ukončení podpory Windows 7 a Window 8 znamená, že oba systémy jsou více zranitelné vůči bezpečnostním hrozbám, tedy proti útokům hackerů a virům.

Společnost Rockstar Games se proto rozhodla odstřihnout od podpory těchto operačních systémů, aby zajistila, že její hry budou hrány na bezpečných a aktuálních platformách. Oficiálně vydavatelský dům Rockstar Games ukončí podporu systémů 30. ledna příštího roku.

Od tohoto data hráči, kteří počítače s Windows 7 a Windows 8 používají, již nebudou moci používat aplikaci Rockstar Games Launcher k nákupu a hraní titulů studia Rockstar Games. Kromě toho ztratí také přístup k novému obsahu i aktualizacím svých stávajících her.

Windows 11
Zdroj: Windows / Unsplash

Co mají hráči udělat, pokud používají Windows 7 nebo Windows 8?

Nezbývá jim nic jiného, než zvážit přechod na novější operační systém, například na Windows 10 nebo Windows 11. Windows 11 je v současné době nejaktuálnější a nejbezpečnější operační systém společnosti Microsoft a je s programem Rockstar Games Launcher samozřejmě kompatibilní.

O společnosti Rocksar se v posledních týdnech hovoří zejména v souvislosti s očekávanou gangsterskou hrou GTA 6. Podle serveru Dexerto je vývoj střílečky u konce. Prosáklo totiž, že vývojáři začali pracovat na nové kovbojce Red Dead Redemption 3.

Zatímco fanoušci očekávají uvedení oficiálního traileru a bližší informace o datu vydání, důvěryhodný insider prozradil, že počítačová verze GTA 6 nabere zpoždění. Důvodem má být velké množství chyb, kvůli kterým je hra zatím nehratelná.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Rockstar Games, zdroj: GizChina, ITHome

Total
0
Shares