Nabíječka

Výrobci na nabíječkách chtějí jen vydělat aneb Apple, Google…

  • Google představil novou řadu Pixel 6
  • Nabíječka v balení však chybí
  • Následuje tak Apple, Samsung nebo Xiaomi

Google včera představil svoji novou modelovou řadu Pixel 6, která láká na papírově skvělý fotoaparát, větší Pixel 6 Pro dokonce dostal teleobjektiv s 4× optickým přiblížením. Když do toho započítáte in-house řešení v podobě vlastního procesoru Tensor spolu se systémem šitým na míru à la Apple, a hlavně (zvláště v USA) velmi dobře nastavenou zahajovací cenu, může jít v letošním roce o hit.

Zelený Apple i Samsung,..

A víte co? Docela bych to Američanovi přál. Google tak moc chtěl udělat poctivý vlajkový telefon, že letos (pokud se něco hrozného nestane nebo recenzenti novinky nestrhají) se mu to možná konečně podaří. Malou vadou na kráse je chybějící nabíječka v balení. Je to problém? Ano i ne.


Nepřehlédněte: FONETECH Shorts. Rychlé duely, testy a novinky na dosah!


Začnu od konce. Ne, protože jde přece o „zelenou politiku“. Ochrana přírody je na místě, protože jinak by se člověk v tunách odpadu dávno utopil. Bohužel, dobíjecí adaptér s tím nemá co dělat. Snaha přimět zákazníky používat nějaký starý je stejně lichá jako když si bezvěrec přijde zanadávat do kostela = efekt nulový. Když do toho navíc započítáte fakt, že roste rychlost nabíjení, je to na pěst.

iPhone 12 prodejní balení
iPhone 12 prodejní balení | foto: WccFtech

…nově Google, Xiaomi atd.

Proč bych si měl vystačit s postarším, dejme tomu, 25W adaptérem, když můžu dobíjet například 120 watty? Takže co udělám? Zajdu do krámu a koupím si ho. A pokud mám raději bezdrátové řešení, tak tam je to už z principu v bleděmodrém. Tudíž  obloukem zpět k výrobcům. Zdánlivě ušlechtilé gesto se nejspíš míjí účinkem.

Jak z toho ven? Upřímně nemám tušení, ale nemyslím si, že vynechat nabíječku v balení je cesta „za sluncem“. Oceány jsou plné PET láhví, znečištěné bůhvíčím (havárie ropných tankerů, nákladní lodě, do jejich motorů lejí co se dá, stíhačky, dopravní letadla, baterie v elekromobilech…) A i kdybych se milionkrát mýlil, stojím si zatím, že chybějící adaptér opravdu svět nespasí.


Čtěte také: Elektromobil Xiaomi Car: nové detaily a datum představení


Vzkaz pro Samsung, Apple, Google, Xiaomi a další, kteří přijdou? Nechci vám do toho mluvit, ale zkuste je opět do balení vrátit. Když to totiž vezmete kol a kolem, museli byste v dohledné době prodávat mobilní telefony kompletně bez ničeho, což (jak pevně doufám) není na pořadu dne.

Total
1
Shares