Elektromobil

Elektromobil Xiaomi Car: nové detaily a datum představení

  • Xiaomi už brzy rozšíří své pole působnosti
  • Pohrává si s myšlenkou vlastního elektrického vozu
  • Xiaomi Car je hudbou velmi blízké působnosti

Xiaomijeden celosvětových lídrů na trhu s mobilními telefony, se angažuje snad ve všech myslitelných segmentech komerční elektroniky. Mimo populární smartphony má v portfoliu chytré hodinky, náramky, koloběžky, notebooky, vysavače nebo IoT produkty. Vstupenka do světa elektromobilů se tak jeví jako celkem logický krok.

Xiaomi Car se rýsuje

Aktuálně čínský podnik zvažuje všechna pro a proti, shání potenciální investory a občas zajde do Tesly na čumendu. Navíc zkušenosti s auty už má. Ne však přímo s výrobou, ale přidruženými technologiemi, které dodává místním čínským značkám. Je evidentní, že právě v rostoucí popularitě elektrických vozů vidí Xiaomi šanci tržní potenciál, kterého je třeba náležitě využít.


Nepřehlédněte: FONETECH Shorts. Rychlé duely, testy a novinky na dosah!


Xiaomi Car
Xiaomi Car | foto: FONETECH.CZ

A nezůstává pouze u úvah. Lej Ťün, CEO společnosti a zároveň šéf nového projektu, se již několikrát setkal se zástupci automobilek, aby konzultoval konstrukční řešení nového elektromobilu.

Premiéra už za 3 roky

Zang Ziyuan, ředitel mezinárodního marketingového oddělení Xiaomi, se na čínské sociální síti Weibo podělil o první dojmy krátce po důležitém meetingu s investory. Potvrdil, že podnik do projektu Xiaomi Car vložil již přes 10 miliard dolarů. Také dodal, že přípravy pokračují nad očekávání dobře. Vůz by se mohl ve své finální podobě objevit v první polovině roku 2024.

Zdroj náhledové fotografie: CHUTTERSNAP / Unsplash

Total
0
Shares