Boring phone

Výrobce piva Heineken představil anti-smartphone. Boring phone má prťavý displej a nezáří do hlavy

  • Mobilů, které zaujmou, je málo
  • Boring phone mezi ně rozhodně (ne)patří

Jsou telefony, které chcete a ty, o které byste ani nezavadili pohledem. Nizozemský Heineken, který je jednou z nejprodávanějších značek piva, právě představil „nejnudnější“ mobil na světě. Samozřejmě netušíme, co ho k tomu vedlo, ale o úspěchu firma nemá žádné pochybnosti. Boring phone bude nedostatkové zboží, vyrobeno bylo pouze 5 tisíc kusů.


Nepřehlédněte: WhatsApp zavádí dlouho očekávanou funkci. Dostupná je u všech účtů


Heineken má vlastní telefon

Společnosti Heineken a Bodega oslovily značku HMD Gobal, známého producenta smartphonů Nokia, aby pro ně vyrobil Boring phone. Nudný telefon je co nejnevýraznější, bez přístupu k internetu a aplikací třetích stran, které by vás během návštěvy restaurací a pití lahodného zlatavého moku jen rozptylovaly.

Boring Phone vychází z modelu Nokia 2660 Flip, ale má vlastní průhlednou skořápku, která nevypadá vůbec špatně. Po vyklopení nezajímavého véčka spatříte prťavý 2,8palcový displej s QVGA rozlišením 240 × 320 pixelů. Po zavření mobilu je k dispozici menší sekundární obrazovka s úhlopříčkou 1,77 palce, abyste měli přehled o příchozích SMS a zmeškaných hovorech.

Na zadní straně telefonu se nachází archaický 0,3Mpx fotoaparát s LED přisvícením, zatímco softwarovou stránku zastřešuje neznámý operační systém Mocor RTOS. Dále se Boring phone může pochlubit fanoušky oblíbenou hrou Had (Snake), FM rádiem a konektorem pro dnes už zapomenutá drátová sluchátka.

Boring phone
Zdroj: Heineken

Má i Hada, pamatujete na něj?

Co se týče moderních technologií, mobil umí pracovat v sítích LTE (4G) a je vybaven sloty pro dvě SIM karty. K dispozici je také interní paměť s kapacitou 128 gigabajtů, kterou lze rozšířit pomocí slotu na microSD karty. Uživatelsky vyjímatelná baterie s kapacitou 1 450 mAh pak slibuje až týden pohotovostního režimu a šest hodin hovorů v sítích 3G/4G.

Netušíme, kolik si Heineken za svůj Boring phone řekne, ale vzhledem k mizerné výbavě by telefon neměl být drahý, i když realita bude asi jiná.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Heineken, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares