Nový iPhone SE klepe na dveře

Výroba iPhonů v ohrožení? Foxconn musel v Číně zavřít klíčovou továrnu

  • Foxconn uzavřel svou velkou továrnu v Šen-čenu
  • Budou telefony Apple iPhone nedostatkové zboží?

Společnost Foxconn zavřela v Číně důležitou továrnu, ve které vyrábí elektroniku jako třeba telefony iPhone pro americkou firmu Apple, nebo čtečku Kindle pro Amazon. Důvodem je nová vlna covidu-19.


Nepřehlédněte: iPhone už si nekoupíte! Apple přerušil prodej svých výrobků v Rusku


Foxconn zavřel

Výrobní závod v Šen-čenu zůstane zavřený minimálně do 20. března. Město je od neděle v karanténě a lidé, kteří v něm žijí, mají zakázáno vycházet ven. Na produkci populárních zařízení však uzavření podniku nebude mít zásadní vliv. Foxconnu se údajně podařilo přemístit výrobu do ostatních továren v jiných částech Číny, které zatím normálně fungují.

Na konci loňského roku se Apple v Číně vyhoupl na první příčku nejúspěšnějších prodejců chytrých telefonů. Právě kvůli celosvětově stoupající poptávce po iPhonech americký výrobce uplynulý týden představil iPhone SE ve třetí generaci. Cena je podle očekávání výrazně nižší než v případě špičkových třináctek, které si odbyly premiéru loni na podzim.

Co umí nejnovější iPhone SE?

Základní provedení iPhonu SE s 64GB pamětí vyjde zájemce na 12 490 Kč, 128GB verze na 13 990 Kč a konečně nejlepší 256GB varianta na 16 990 Kč. Nový jablečný telefon má uvnitř stejný procesor jako nejlepší iPhone 13 Pro Max, tedy konkrétně Apple A15 Bionic. Díky tomuto čipu se iPhone SE chlubí také 5G konektivitou, ale velkým ústupkem je zastaralý design.

Smartphone vypadá jako několik let starý iPhone 8. Na přední straně má pouze 4,7palcový Retina displej s velkými rámečky nad a pod displejem a mechanické tlačítko Home, které slouží pro návrat na domovskou obrazovku operačního systému iOS.

Zdroj náhledové fotografie: Michael Weidemann / Unsplash

Total
1
Shares