Muž, telefon

Vypínáte občas svůj telefon? Experti tvrdí, že byste měli, jinak se můžete stát obětí podvodu

  • Americká bezpečnostní služba varuje uživatele smartphonů
  • Čas od času by měli mobil vypnout, aby se pročistila paměť
  • Posílí tím zabezpečení proti vnějším vlivům z internetu

Pokud se zeptáte deseti lidí, zdali průběžně vypínají svůj telefon, nejspíš všichni odpoví, že ne. Maximálně v případě, kdy něco přestane fungovat a je čas na „záchrannou brzdu“, tedy restart zařízení. Jenomže občasné vypnutí telefonu má plno blahodárných účinků: nejen na vás, ale i na samotný smartphone.


Nepřehlédněte: Dobrý sluha, ale zlý pán? Na umělé inteligenci v chytrých telefonech jsme čím dál víc závislí


Telefon občas vypněte

Téměř polovina uživatelů své chytré telefony vypíná jen zřídka nebo nikdy, zjistila studie Pew Research z roku 2015. A hned 82 % lidí uvedlo, že svůj mobil restartují jen sporadicky nebo vůbec.

Jenže pokud smartphony nejsou pravidelně vypínány, mohou hackeři manipulovat s otevřenými webovými adresami a propašovat do nich škodlivé soubory. Vypnutím a zapnutím se odhlásíte z bankovních účtů a účtů sociálních médií, čímž zabráníte hackerům v přístupu k citlivým informacím, vysvětluje americká Národní bezpečnostní agentura (NSA). 

Telefon, akce
Zdroj: Pexels / Pixabay

Vyhnete se tím nebezpečí

Metodu občasného vypnutí a zapnutí mobilu experti vysvětlí jako osvědčený způsob čištění dat uložených v procesech na pozadí nebo ve webových prohlížečích.

Kromě toho je prý také na místě, aby lidé svůj smartphone průběžně aktualizovali, čímž dochází k posílení jeho zabezpečení v online prostoru. NSA dále odrazuje od používání veřejných Wi-Fi sítí, které nebývají zabezpečené. Ani VPN služba v tomto ohledu nemusí být všespásná.

Nakonec, vypnout, či alespoň odložit telefon čas od času může mít na psychiku jeho majitele blahodárné účinky. Jde o účinný způsob, jak bojovat s nomofobií (závislost na mobilním telefonu) a jevem FOMO, tedy fear-of-missing-out (strach, že přijdete o něco nového, například na sociálních sítích).

Zdroj náhledové fotografie: katemangostar / Freepik, zdroj: Mirror, Daily Star

Total
0
Shares
1 komentář
  1. A co když telefon nechávám v pohotovostním režimu, ale bez přístupu k internetu? Kudy se mi hackeři vlámou do telefonu, když nemám zapnuté ani wi-fi, ani datové připojení?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..