Jack Rozparovač

Vypadal takhle skutečný Jack Rozparovač? Jeho tvář je údajně vyryta na rukojeti hole!

  • Je tohle tvář Jacka Rozparovače?
  • Našla se hůl s děsivou podobiznou na rukojeti

Neobjasněné vraždy Jacka Rozparovače v londýnském Whitechapelu i po více než sto letech nutí některé Brity stále hledat pravdu. Teď tamní experti hlásí, že možná znají skutečnou podobu slavného vraha. 


Nepřehlédněte: Proč nás mimozemšťané nekontaktují? Buď je nezajímáme nebo stále čekají na ten správný okamžik, myslí si vědci


Největší kriminalistická záhada rozluštěna?

Totožnost pověstného Jacka Rozparovače zůstává zahalena mrazivým tajemstvím. Vrah, jehož oběťmi se roku 1888 v chudinských čtvrtích Londýna stalo pět mladých dam, i přes veškerou snahu policie unikl spravedlnosti. Vyrojily se stovky teorií o tom, kdo to byl a jak vypadal. 

Jedna z nich tvrdí, že slavným vrahem byl dělník Charles Cross, který objevil tělo Polly Nicholsové. Další pak naznačuje, že nevraždil muž, ale žena – konkrétně Elizabeth Williamsová, manželka královského lékaře Johna Williamse. Vše ale může být naprosto jinak!

Postava s kapucí vyrytá do dřevěné vycházkové hole detektiva Scotland Yardu Fredericka Abberlina možná zobrazuje skutečnou podobiznou nejznámějšího londýnského sériového vraha, píše britský Standard. Výzkumníci se domnívají, že tvář patří jednomu z podezřelých a to Alexanderovi Pedachenkovi.

Hůl byla po smrti detektiva uložena na policejní akademii v Bramshillu v hrabství Hampshire. Experti se obávali, že se ztratila při uzavření instituce v roce 2015. Když však zaměstnanci ústředí College of Policing v Rytonu prohlíželi artefakty, opět ji objevili.  

Je tohle Jack Rozparovač?

„Najít tuto hůl byl pro nás vzrušující moment. Jack Rozparovač je jedním z největších a nejslavnějších vrahů v naší historii. Jeho zločiny sehrály významnou roli při vydláždění cesty pro moderní policii a forenzní expertizu, protože přiměly policii, aby začala experimentovat a vyvíjet nové techniky, když se tyto vraždy pokoušela vyřešit, jako je ochrana místa činu, profilování a fotografování,“ uvedl Antony Cash ze školy College of Policing v Rytonu.

Příběh Jacka Rozparovače je jednou z největších záhad kriminalistiky. Jeho brutální a zdánlivě nemotivované vražedné řádění vedlo k tomu, že mezi podezřelé bylo zahrnuto postupně více než 200 jmen, včetně celebrit jako byli Lewis Carroll, princ Albert Victor nebo porodník královské rodiny sir John Williams.

Navzdory rozsáhlému vyšetřování však Rozparovač, označovaný za prvního moderního sériového vraha, nebyl nikdy dopaden. V roce 2014 britští experti prohlásili, že skutečným vrahem byl Aaron Kosminski narozený v Polsku.

Zdroj náhledové fotografie: Midjourney (AI) / FONETECH.CZ, zdroj: Standard

Total
0
Shares