Japonec

Vynalézavý Japonec našel práci snů. Od lidí dostává peníze za nicnedělání. Za den vydělá tisíce

  • Vysněné zaměstnání?
  • Japonec nic nedělá a slušně se tím uživí

Šódži Morimoto přišel na geniální myšlenku, jak vydělat balík a vůbec se nepředřít. Nechává se pronajímat a je k dispozici osamělým lidem. Tvrdí, že mu jednou někdo dokonce zaplatil jen za to, aby mu zamával.


Nepřehlédněte: Češi, používáte starší iPhone? WhatsApp vás brzy postaví před těžkou volbu: buď si koupíte nový telefon nebo zapláčete


Velice zaneprázdněný Japonec

Osmatřicetiletý muž uvedl, že si od klientů účtuje již jen za pouhou přítomnost, přičemž za poslední čtyři roky měl asi čtyři tisíce zakázek, takže vydělal dost peněz na to, aby uživil svou ženu a dítě.

„V podstatě se pronajímám,“ řekl. „Moje práce spočívá v tom, že jsem všude tam, kde mě klienti chtějí a nic konkrétního nedělám.“ Japonec prozradil, že jednou třeba „dováděl“ na houpačce v místním parku s osobou, která si za to zaplatila, nebo seděl v restauraci s ženou z Indie, která se bála, že nové sárí pohorší jejího přítele, a tak byl po ruce, aby případně zasáhl.

„S přáteli mám pocit, že je musím bavit,“ řekla o Morimotově službě klientka Aruna Čida, sedmadvacetiletá datová analytička. „Ale s chlapem z půjčovny necítím potřebu být upovídaná.“

Za jediný den vydělá tisíce

„Začal jsem přemýšlet, co by se stalo, kdybych začal nabízet schopnost nic nedělat jako službu klientům. A je v pořádku opravdu nic nedělat. Lidé nemusí být užiteční žádným konkrétním způsobem,“ myslí si Japonec. „Když říkám, že nic nedělám, znamená to třeba, že se zákazníky jím a piji a jednoduše odpovídám na jejich jednoduché otázky,“ doplnil.

Za každou objednávku si Japonec účtuje v přepočtu 1 800 korun. Zákazníci mu navíc musí platit za dopravu a za jídlo. Přiznává, že jsou i dny, kdy svým nicneděláním obslouží až tři lidi.

Zdroj náhledové fotografie: Amos Bar-Zeev / Unsplash, zdroj: NYPOST, Reuters

Total
0
Shares