MIUI 14

Vydání MIUI 14 je na spadnutí. Xiaomi nezapomene ani na telefon, který v Česku mají desetitisíce lidí

  • Xiaomi slibuje prvotřídní uživatelský zážitek
  • Jaká bude realita a jaké telefony MIUI 14 obdrží?

Společnost Xiaomi měla v posledních měsících hodně starostí s vývojem nadstavby MIUI 14. Mnoho telefonů aktualizaci dostane, ale jak už to na světě chodí, někteří si na nový systém počkají déle než ostatní. Díky všímavým čínským insiderům naštěstí už dnes víme, co má Xiaomi v plánu.


Nepřehlédněte: Našli jsme největší galaxii ve vesmíru, hlásí NASA. Alcyoneus je mimo lidské chápaní času a prostoru


Společně se blíží MIUI 14 a Android 13

Příznivci značky netrpělivě vyhlížejí aktualizaci s nadstavbou MIUI 14. Očekává se, že ta bude vycházet z nového operačního systému Android 13. A uživatelé mají v hlavě spoustu otázek. Například, kdy update vyjde, jaké nové funkce přinese a hlavně – jaké telefony aktualizaci obdrží nebo neobdrží.

Prvními smartphony s MIUI 14 se stanou zbrusu nové prosincové modely Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro – podle některých zdrojů výrobce možná nakonec přeskočí nešťastnou číslovku „13“ a novinky uvede pod označením Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Pro, aby vyšel vstříc pověrčivým čínským zákazníkům. Dobře, ale co bude následovat?

MIUI 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Už se těšíte na aktualizaci?

Krátce na to prý aktualizace dorazí na populární smartphony série Xiaomi 12. Poté se na řadu dostanou mobily Xiaomi 11 a později, pokud nedojde k žádným komplikacím, se MIUI 14 dočkají i majitelé starších Xiaomi Mi 10. Telefony z této série mají v Česku a na Slovensku desetitisíce lidí, takže potvrzení aktualizace je pro jejich majitele skvělá zpráva.

Co od MIUI 14 čekat? Xiaomi už dopředu sebevědomě tvrdí, že půjde o nejsvižnější Android nadstavbu vůbec! Tomu má odpovídat i potvrzený pracovní název Project Razor. Co si však pod tímto marketingovým označením můžeme představit?

Na jednom z firemních slajdů, který „omylem“ unikl na veřejnost, samotný čínský gigant uvádí, že MIUI 14 je o 23 % efektivnější než aktuální MIUI 13. Nové prostředí by mělo vynikat minimální náročností na systémové prostředky, což ocení všichni majitelé méně výkonných telefonů. MIUI má „žrát“ jen minimum operační paměti a obsahovat pouze aplikace, které skutečně použijete, tedy žádný otravný bloatware.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Je je android 13 🙂 já se svým poco x4 pro 5g čekám stále na 12tku a nikde nic. Ovšem těší mě že bych se měl také dočkat androidu 13 a MIUI 14 které by mělo být bez reklam.

Comments are closed.