Výbuch, exploze, telefon

Vybuchl populární telefon Xiaomi, který se prodává i v Česku. Podívejte se, jak se zapekl do matrace v posteli

  • Objevil se další znepokojivý incident
  • Opět jde o smartphone značky Xiaomi

O dramatickou chvilku se postaral mobilní telefon značky Xiaomi, který se ve velkém prodává i v České republice. Explodoval na posteli, kde zrovna nikdo nebyl, přesto jeho majiteli způsobil pořádný šok. Pokud by měl smartphone muž v ruce, mohl skončit v nemocnici s popáleninami.


Nepřehlédněte: Největší černá díra se vymyká prostoru i času. Aby ji objevili, použili 90. let starý Einsteinův časoprostorový trik


Mobil Xiaomi se změnil v hořící pochodeň

Mobilní telefony jsou naším každodenním společníkem. S nadsázkou se dá říct, že představují digitální projekci našeho fyzického já nehledě na to, že jsou to ultra-výkonné kapesní počítače, které velmi frekventovaně využíváme k téměř všem myslitelným aktivitám. Z tohoto důvodu je bezpečnost při manipulaci s takovým zařízením naprosto zásadní.

I když je poměr mezi mobilními telefony, které jsou na celém světě v oběhu, a občasnými explozemi roven spíše statistické odchylce, nelze takovou záležitost brát na lehkou váhu. Své o tom teď ví i jeden indický majitel smartphonu Xiaomi 11 Lite NE 5G.

Příčina výbuchu není bezprostředně jasná, ale naštěstí se nikomu nic nestalo, protože zařízení bylo položeno na posteli, mimo dosah rukou svého majitele a jeho rodiny. Tím se předešlo jakýmkoli fyzickým zraněním, protože podobné incidenty mohou být velmi nebezpečné a potenciálně způsobit vážnou újmu na zdraví.

Sanjeev Raja tvrdí, že jeho Xiaomi 11 Lite NE 5G, který byl zakoupen v prosinci 2021, začal syčet a vypouštět kouř, aniž by byl připojen k nabíječce. Muž telefon nechal ležet nečinně na své posteli, zatímco odešel do kuchyně, aby si uvařil.

Když se vrátil, podařilo se mu na jiný mobil natočit video, na kterém se z jeho smartphonu kouří. Z klipu lze usuzovat, že k poškození Xiaomi došlo v místě, kde je umístěna baterie, přičemž středová část zadního krytu zcela ohořela a zapekla se do prostěradla a matrace.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 91mobiles (@91mobiles)

Kauza jménem Galaxy Note 7

Exploze baterií u chytrých telefonů jsou poměrně výjimečné, ne však vzácné. Nejznámější je kauza modelu Samsung Galaxy Note 7. Kvůli stovkám případů, kdy baterie tohoto telefonu explodovala, se jihokorejská firma raději rozhodla, že produkt stáhne z prodeje.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: 91mobiles

Total
0
Shares