Výbuch, exploze, telefon

Vybuchl další čínský telefon! V Česku výrobce spokojeně působí řadu let

  • Objevil se další znepokojivý incident
  • Znovu jde o smartphone čínské značky

I když je poměr mezi mobilními telefony, které jsou na celém světě v oběhu, a občasnými explozemi roven spíše statistické odchylce, nelze takovou záležitost brát na lehkou váhu. Své o tom vědí v neblahé minulosti uživatelé smartphonů Xiaomi v Česku, kde v krátké době vybuchlo hned několik mobilů Redmi Note 7. Komplikace se samozřejmě nevyhýbají ani lidem v zahraničí. Důkazem je poslední incident, který se přihodil jednomu studentovi z amerického Washingtonu.


Nepřehlédněte: Mikroplasty jsou dnes všude, dokonce i v pitné vodě. Jak se jich snadno zbavit?


V čem byl problém?

„K explozi chytrého telefonu došlo kolem půl deváté ráno na Rooseveltově střední škole ve čtvrti Petworth,“ píše server WTOP News. Experti se domnívají, že výbuch mobilu ZTE A72s souvisel se selháním lithium-iontové baterie. Zatím se stále zjišťuje, co přesně výbuch způsobilo.

Ve hře je použití neoriginální baterie, nabíjení neoriginálním adaptérem, mechanické poškození telefonu (případně baterie) nebo jen prosté selhání elektroniky. Důležité v případě ze Spojených států je, že mladík utrpěl jen povrchové popáleniny a po návštěvě nemocnice byl propuštěn domů.

Hasiči na sociální síti X napsali: „Opět jsme byli svědky selhání lithium-iontové baterie. Pro ty, kteří nabíjejí své telefony v posteli nebo pod polštářem: Nedělejte to!“

Jak se rizikům výbuchu telefonu obloukem vyhnout?

1) První a nejdůležitější doporučení zní: Vždy používejte originální nabíječku a pokud možno nikdy jinou! Ve zkratce se dá říct, že každá neoriginální nabíječka pro vás představuje riziko. Nejenže nákupem originálního příslušenství eliminujete riziko exploze telefonu, ale navíc se také sami kryjete. Pokud dojde k poškození telefonu, máte vyšší šanci, že vám výrobce uzná reklamaci.

2) Nevystavujte smartphone zbytečně horku a nenabíjejte ho na slunci nebo radiátoru! Hrozí, že exploduje.

2) Mnoho lidí se bez telefonu neobejde ani v posteli. Vyloženě životu nebezpečný je zlozvyk, kdy si lidé smartphone ukládají pod polštář a jdou spát. Pokud mezi ně patříte, okamžitě s tím přestaňte!

4) Nikdy netelefonujte, pokud mobil právě nabíjíte. Znovu musíme zopakovat, že smartphone se během nabíjení zahřívá, ale v tomto případě ho navíc ještě držíte u své hlavy. Pokud by explodoval, následky mohou být fatální. 

5) Originální baterie je základ! Pokud vašemu telefonu dochází dech, vždy zakupte originální baterii – to platí zejména v případě, že používáte mobil s uživatelsky vyměnitelnou baterií.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Fox Bussines, WTOP

Total
0
Shares