iPhone

Vybíjí se vám rychle telefon? Výdrž baterie lze snadno prodloužit, radí Apple

  • Rychle se vybíjející mobilní telefon je noční můrou každého jeho majitele
  • Podle odborníků lze přitom snadno výdrž baterie prodloužit

Zdá se, že bez ohledu na to, jak technologie za posledních několik let pokročily, nikdy nemáme dost baterie. V dnešní době stále spousta lidí používá powerbanku, aby se jim telefony na cestách nevybily.


Nepřehlédněte: Netflix vám chce sebrat levný tarif. Potřebuje vydělat víc peněz na předplatném


Ještě ani není večer a vy už máte vybitý telefon?

Uživatelé iPhonů jsou s podobnými věcmi až příliš dobře obeznámeni, ale ukazuje se, že za neustálým vybíjením akumulátorů jablečných mobilů může být netušený viník.

Na oficiálních webových stránkách společnosti Apple se píše: „Například když při používání Safari budete mít špatné připojení k Wi-Fi a nepůjde načíst webovou stránku, aktivuje se Asistent Wi-Fi a automaticky přepne připojení na mobilní data, aby se stránka načetla.“

Bezpochyby jde o užitečnou funkci, protože dívat se na displej telefonu, který se celou věčnost snaží načíst sociální sítě, video, fotografii nebo oblíbený technologický magazín, je vážně utrpení. Nevýhodou však je, že funkce Asistent Wi-Fi výrazně ovlivňuje výdrž baterie telefonu a především – spotřebu dat.

Naštěstí existuje snadný způsob, jak Asistenta Wi-F vypnout, pokud chcete prodloužit výdrž vašeho jablečného mobilu, případě smartphonu se systémem Android, který nabízí stejnou funkci.

Baterie, telefon
Zdroj: StockSnap / Pixabay

Zapnutí nebo vypnutí Asistenta Wi-Fi

Předně je nutné zmínit, že Asistent Wi-Fi je ve výchozím nastavení vždy zapnutý. Pokud nechcete, aby iOS zařízení se špatným Wi-Fi připojením zůstávalo připojené k internetu, můžete funkci vypnout. Přejděte do Nastavení => Mobilní sítě nebo Nastavení => Mobilní data. Posuňte stránku dolů a klepněte na přepínač Asistent Wi-Fi, čímž načítání mobilních dat vypnete.

Mějte na paměti, že po vypnutí funkce může při nestabilním Wi-Fi připojení dojít k pomalejšímu načítání obsahu. Pomůže to však prodloužit výdrž baterie iPhonu. A nejen to, funkce Asistent Wi-Fi také může na pozadí spotřebovávat velkou část vašich drahocenných dat, když si myslíte, že v bezpečí surfujete přes Wi-Fi.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Apple

Total
0
Shares