Netflix

Netflix vám chce sebrat levný tarif. Potřebuje vydělat víc peněz na předplatném

  • Netflix v tomto roce čekají další monetizační změny
  • Přijde zdražení a na některých trzích zmizí tarif Basic

Streamovací platforma Netflix je největší na světě, o něco málo poráží na českém trhu druhé Voyo. Zástupci firmy oznámili v posledním dopise akcionářům, že plánují zásadní změny v monetizaci, aby se jim podařilo vydělat na každém uživateli více peněz.


Nepřehlédněte: 100 tajných kódů Netflix: Jak najít a sledovat ty nejlepší skryté filmy o letošním Silvestru?


Netflix projde změnou

Netflix plánuje překopat nabídku tarifů. Na mnoha západních trzích nabízí 4 tarify: nejlevnější s reklamou, Basic, Standard a Premium. V dopise akcionářům stojí, že služba uvažuje nad odstraněním tarifu Basic.

„Chceme vyřadit náš tarif Basic v některých našich trzích, kde nabízíme i reklamní tarif, počínaje Kanadou a Velkou Británií ve druhém čtvrtletí, a dále pokračovat,“ uvedla společnost.

První na ráně tedy budou trhy, které nabízí kromě trojice tarifů ještě tarif s reklamami. Ten v Česku naštěstí dostupný není. Plán firmy je nejspíš takový, postupně zrušit tarif Basic a přinutit předplatitele buď přeskočit na dražší tarif Standard, anebo se spokojit s levnější alternativou, avšak s reklamou.

Netflix
Zdroj: Thibault Penin / Unsplash

V Česku zatím můžete být v klidu

Tento krok se minimálně v prvním pololetí roku 2024 nedotkne českých uživatelů. Nicméně plánované zdražování by se Čechů sledujících Netflix už dotknout mohlo. O tom však zatím nemáme žádné informace.

V Česku jsou aktuálně k dostání tři tarify: Basic za 199 Kč měsíčně, Standard za 259 Kč měsíčně a Premium za 319 Kč měsíčně. Liší se kvalitou obrazu, zvuku a počtem simultánních přístupů.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: Netflix

Total
0
Shares