Waze, Android Auto

Všimli jste si, že se váš telefon příliš rychle vybíjí? Možná to způsobuje tato aplikace!

  • Uživatelé si všimli, že musí své telefony častěji nabíjet
  • Na vině je zřejmě jedna populární aplikace

Trápí vás aktuálně výdrž vašeho smartphonu? Nabíjíte ho stále častěji a netušíte, proč k jeho vybíjení dochází? Poradíme, v čem je problém.


Nepřehlédněte: Špionážní satelit řízený umělou inteligencí? Čína už to zkusila a tohle je výsledek


Waze vybíjí baterie chytrých telefonů

Výdrž chytrých telefonů je od nepaměti často diskutovanou záležitostí. Obvykle uživatele začne trápit po několika měsících od koupě nového zařízení, když si do něj nahrají mnoho aplikací a ty začnou přistupovat k různým funkcím a spotřebovávat nadměrné množství energie.

Největšími žrouty na baterii jsou obvykle aplikace, které denně používáme. Jedná se o „staré známé firmy“, jako například Facebook, Instagram nebo WhatsApp. V posledních týdnech však zbytečně příliš prostředků začala konzumovat i populární GPS navigace Waze, zejména pak v případě, že ji lidé používají v kombinaci se systémem Android Auto.

Jak uvádí server 9to5Google, uživatelé platformy Android Auto si všimli, že aplikace Waze zůstává na pozadí jejich smartphonů aktivní i poté, co opustí vozidlo. Konkrétně se uživatelům neustále zobrazuje oznámení, které slouží k rychlé navigaci zpět do aplikace, ale také k udržování aplikace v paměti.

Waze, Android Auto
Zdroj: Google

Vývojáři Googlu o problému vědí

Za normálních okolností vše funguje tak, že pokud uživatel v automobilu dorazí do cíle, aplikace se v telefonu vypne a je neaktivní. Pokud je nadále aktivní, stále přistupuje k GPS poloze, což vede k nadměrnému zatěžování telefonu a rychlejšímu vybíjení baterie.
Na opravě problému se naštěstí již pracuje, ale možná se záplata objeví až ve verzi Waze v4.95.0 – nedorazí tedy okamžitě. V současné době je stabilní verzí aplikace Waze verze 4.93.5.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Google, zdroj: 9to5google

Total
0
Shares