Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1

Všechno je jinak. Qualcomm na poli mobilních procesorů stále jasně dominuje

  • Qualcomm opět dominantní
  • Stal se jasným lídrem za Q1/2022

Už to vypadalo, že má americký Qualcomm velký problém a nakonec je to malinko jinak. Zkraje roku se totiž stále častěji objevovaly čím dále zřetelnější indicie, které pasovaly konkurenční MediaTek do role kata.

Ten totiž zvláště závěrečném čtvrtletí roku 2021 Američanovi zle zatápěl nejen na americké půdě, ale i na dalších strategických odbytištích. Podle nejnovější analýzy od Counterpoint byl však důvod k panice předčasný, vše je zpět při starém.

Experti potvrzují následující: a) trh s mobilními procesory meziročně vzrostl v řádu 23 %, mezičtvrtletně dokonce o 36 %; b) Qualcomm opět dominantní.


Nepřehlédněte: Najde mimozemský život? Webbův teleskop nahlédne do hlubin vesmíru a pošle první snímky v maximální kvalitě


Qualcomm
Zdroj: Counterpoint Research

Qualcomm opět první

V prvním kvartále si znovu upevnil pozici globální jedničky na poli čipsetů – má 44% podíl. Druhý Apple dosáhl na 26 procent, za mě trošku překvapivé. Na třetím místě skončil tchajwanský MediaTek s 19 procenty.

Slušný výsledek zaznamenal i korejský Samsung (7 %), zbylá místa připomínají spíše jen takové paběrkování: UNISOC se 3 % a skomírající Huawei s pouhým jedním procentem.

Zdroj náhledové fotografie: Qualcomm, tisková zpráva (ilustrační)

Total
0
Shares