Voják, virtuální realita

Vojáci NATO trénují ve virtuální realitě s humanoidními roboty, kteří mluví a umí skutečně střílet

  • Britové trénink svých výsadkářů povýšili na novou úroveň
  • Vojáci simulují boje za pomoci inteligentních robotů ve virtuální realitě

Britští vojenští specialisté už mají zřejmě plné zuby tradičních dřevěných nebo gumových terčů, a tak teď zkoušejí zcela něco jiného. Střelbu trénují s roboty, kteří na ně nejen hovoří, ale dokáží i opětovat palbu, pokud je třeba.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous nepřestávají udivovat. Okradli mocnou tajnou službu GRU i přední ruskou strojírenskou firmu


Ve virtuální realitě se vojáci mohou dobře sehrát

Namísto tradičních dřevěných cvičných terčů, které armády používají po generace, elitní britští vojáci z 16. výsadkové brigády trénují s deseti humanoidními cíly SimStrikers, píše DailyStar.

Humanoidní robotická torza umí komunikovat v desítkách různých jazyků, aby trénující výsadkáři získali lepší představu, proti komu bojují. Zároveň mají roboti vlastní zbraně, takže mohou kdykoli palbu opětovat (naštěstí se jedná jen o ocelové BB broky), pokud jim to instruktoři přikážou.

Simulace s roboty je prospěšná

Trénink probíhá v prostředí virtuální reality, což výsadkářům dává pocit, jako kdyby se nacházeli v opravdové válečné zóně, kam mohou být jednoho dne skutečně povoláni.  Major Steve White, důstojník velící 2. výsadkové brigádě, řekl, že tréninkové prostředí SimStrikers „prokázalo potenciál kombinace virtuálního světa s tím fyzickým. Zároveň také vyzdvihl, že se vojáci během simulace mohou skvěle sehrát a při ostrém nasazení bojovat tak, jako kdyby předtím společně už absolvovali několik misí v týlu nepřítele.

Systém humanoidních cílů SimStrikers zahrnuje pokročilé detektory pohybu a speciální software pro sledování očí, aby instruktoři po tréninku mohli vojáků říct, jak reagovali, kam přesně mířili a do kterých cílů se netrefili. Samozřejmostí pak jsou zabudované senzory typu hit-zone pro záznam rychlosti a přesnosti střelby vojáků.

Zdroj náhledové fotografie: TheDigitalArtist / Pixabay

Total
0
Shares