Vodafone, ilustrační foto

Vodafone představuje menší SIM karty. V budoucnu přejde na eSIM

  • Vodafone má nové, menší SIM karty
  • Operátor ročně ušetří tuny plastu, ale i papíru ročně
  • Postupně míří k virtuální eSIM

Vodafone oznámil, že zákazníkům začal nabízet poloviční plastový nosič SIM karty, což mu pomůže za rok ušetřit bezmála 3 tuny plastu a 2,25 tun papíru. Operátor jde ovšem ve svých plánech ještě dál a sebevědomě tvrdí, že míří k plně virtuální eSIM.

Přechodem na poloviční nosič SIM v rámci nadnárodní Vodafone Group dojde k úspoře zhruba 340 tun plastu ročně, což je například hmotnost tří plejtváků obrovských.


Psali jsme: Xiaomi vydělalo balík, těží z problémů Huawei


Budoucnost u Vodafonu bude virtuální, bez SIM

Budoucnost operátor vidí ve virtuální SIM, takzvané eSIM, kterou nabízí zákazníkům od dubna 2019. Pro její aktivaci je potřeba pouze QR kód, který získáte v prodejně, nebo si ho můžete objednat přes aplikaci Můj Vodafone, v e-shopu nebo na zákaznické lince.

Rozšiřování eSIM do budoucna by mělo pomoct navýšení počtu podporovaných chytrých telefonů; na každém mobilu virtuální SIM nefunguje.

Recyklace je dobrá věc

SIM karta ovšem není jediným plastem, který se v telefonech nachází. Z nepoužívaného mobilu je možné recyklovat až 95 % materiálu a získat tak důležité suroviny pro další výrobu, kromě plastu třeba měď, stříbro a zlato.

Vodafone proto umožňuje svým zákazníkům na všech prodejnách nepotřebná elektrozařízení vracet a prostřednictvím partnerů zajišťuje další recyklaci.

Total
1
Shares