Vodafone, ilustrační foto

Vodafone mění základní tarif, za 79 korun nabídne 1 GB dat měsíčně

  • Operátor umožní klientům být on-line za 79 korun měsíčně
  • Vodafone navýší základní datový tarif na desetinásobek

U základního datového tarifu navýší Vodafone objem dat trvale ze 100 MB na 1 GB. Takový balíček už dokáže pokrýt obyčejnou měsíční spotřebu, kam patří například prohlížení webu, vyhledávání v mapách nebo jízdních řádech. Operátor na to upozornil v tiskové zprávě.


Psali jsme: Vodafone má nové neomezené tarify pro jednotlivce


On-line jen za 79 korun měsíčně

Základní tarif využívají především majitelé předplacených karet, ale je určený každému, kdo se potřebuje třeba jen občas ze svého telefonu dostat na internet. Ke změně dojde koncem léta (3. září).

Tarif se zákazníkovi aktivuje a účtuje až v momentě, kdy se připojí k datové síti – například spustí mobilní prohlížeč nebo aplikaci vyžadující mobilní data (třeba Facebook, WhatsApp a tak podobně). Do té doby zákazník data nečerpá a ani se mu nic neúčtuje. Za 49 korun dosud Vodafone nabízel 100 MB dat, nově to bude za 79 korun 1 GB dat. To znamená, že za cenu vyšší o 30 korun dostane zákazník desetinásobek.

Po aktivaci tarifu zákazník nově získá 1 GB dat na následujících 30 dní. Pokud data vyčerpá, tarif se mu kompletně obnoví – dostane opět 1 GB za 79 korun na nových 30 dní. Stačí si tak hlídat jenom dostatek kreditu na obnovení. O čerpání dat přitom zákazníka budou informovat SMS, a to při využití 75 %, 90 % a 100 % datového objemu, nebo si stav může ověřit v samoobsluze Můj Vodafone.

Kdo chce mít svou útratu bezpečně pod kontrolou, může si pro přikupování dat jednoduše nastavit limit v samoobsluze Můj Vodafone. Když nebude chtít další data používat, nastaví si limit na nulu.

Nové podmínky Připojení na měsíc (od 3. září)

  • 79 Kč za 30 dní (od prvního připojení k internetu)
  • 1 GB dat
  • po vyčerpání datového objemu se při dalším připojení tarif obnoví na dalších 30 dní (maximální počet obnovení můžete upravit díky DataLimitu)
  • po vypršení 30denního období se tarif znovu obnoví až při dalším připojení na internet
Total
8
Shares