Vodafone

V roce 2018 měl neomezený tarif za 160 Kč, nyní chce koupit italský Vodafone

  • V Itálii se rýsuje akvizice Vodafone
  • Má ji na svědomí konsorcium Iliad

Doslova jako blesk z čistého nebe působí nejnovější zpráva, o které informovala zpravodajská agentura Reuters. Francouzské uskupení Iliad předložilo generalitě Vodafonu nabídku, která se neodmítá. Usiluje totiž o akvizici tamní italské pobočky. Ve vzduchu létají cifry v řádech miliard amerických dolarů (přesně jde o 12,6 miliard – pozn. redakce).

Změní Vodafone majitele?

Momentálně je Iliad v Itálii čtvrtým největším operátorem, který se svého času proslavil naprosto bezkonkurenčními balíčky, o kterých si u nás v Česku stále můžeme nechat jen zdát. Jen považte, už před čtyřmi lety měl k mání neomezené volání, SMS plus 30 GB dat za 160 korun! Když přihodíte 60 Kč, máte 120 GB dat jen to lupne. Že jde o dumpingové ceny?


Nepřehlédněte: Internet máme v Česku už 30 let! Dnes ho používá 83 procent domácností


Pro Česko je to sci-fi

Ale kdeže! Ano, nepochybně šlo o snahu plošně nalákat co nejvíce nových zákazníků (k tarifu se tehdy prodalo více jak milion SIM karet), ale jak Iliad potvrdil, provedl kalkulaci provozních nákladů vyšlo mu, že i při takto nastavených sazbách bude stále ziskový. Pakliže Vodafone odkoupí (ten má aktuálně více jak pětinový tržní podíl), stane se v Itálii jedním z nejsilnějších hráčů na trhu.

Zdroj náhledové fotografie: Matthew Buchanan, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares