Letadlo

Vivo Y20 málem podpálilo letadlo. Aerolinky se mobilu bojí

  • Čínský výrobce smartphonů vězí až po uši v problémech
  • Náklad telefonů Vivo Y20 se vznítil na letišti v Hongkongu
  • Největší aerolinky od přepravy „horkého zboží“ dávají ruce pryč

Nákladní letecká společnost Hong Kong Air Cargo uvalila embargo na všechny dodávky mobilních telefonů značky Vivo poté, co se 10. dubna na hongkongském letišti vznítilo několik stovek smartphonů Vivo Y20.

Tiskové oddělení aerolinek po incidentu vydalo prohlášení, ve kterém oznámilo ukončení přepravy dalších zásilek Vivo Y20, stejně jako i všech ostatních chytrých mobilů výrobce.


Psali jsme: Vivo Y70 RECENZE: Budete ho milovat, nebo nenávidět


Vivo má problém, velký problém

Co bylo příčinou vznícení dvou palet s telefony, je nyní předmětem vyšetřování. Pro Vivo se však situace nevyvíjí vůbec dobře a vše může skončit velkou finanční katastrofou, pokud přepravu smartphonů značky odmítnou i další letecké společnosti.

Důležitá Indie

Vivo chytré telefony pro indický trh vyrábí v čínských továrnách a klíčovým dopravním uzlem je právě hongkongské letiště. Problém přichází zrovna ve chvíli, kdy společnost v Indii do marketingu investovala obrovské množství peněz a stala se dokonce generálním partnerem tamní profesionální kriketové ligy IPL (Indian Premier League). V sázce není nic menšího než hromada dolarů a image značky.

Vivo je třetí největší značka smartphonů v Indii s 18% podílem na tamním trhu a podle údajů analytické agentury IDC na něj vloni dodala 26,7 milionu kusů chytrých telefonů.

Zdroj náhledové fotografie: Emanu / Unsplash

Total
0
Shares