Vivo X Fold

Skládací Vivo X Fold klepe na dveře. Sestřelí Samsung Galaxy Z Fold3?

  • Čínský brand uvede nový mobil
  • Jmenuje se Vivo X Fold
  • Jde o skládací telefon se vším všudy

Otázka: kdo je momentálně jedničkou na trhu se skládacími telefony? Odpověď: jasně, že Samsung! Navíc jsme vás o tom informovali v tomto samostatném článku.

Jak informoval server Gizmochina s odvoláním na expertízu analytické společnosti Omdia, Korejec v loňské roce (opět) naprosto ovládl segment s ohebnými smartphony, když si uzmul více jak 61 % celosvětového trhu. Jeho pozice je tak v tuto chvíli naprosto neochvějná a nejspíš se to ani v dohledné budoucnosti nezmění.

Vivo X Fold už v dubnu

I když… Experti se shodují na tom, že jakmile svoji skládačku konečně představí i Apple (cca v roce 2023), může se Samsung dostat do problémů. Jenže, na kdyby se nehraje a teď je prostě teď. Nicméně, aktuálně se hlásí další pán na holení. Svoji ohebnou prvotinu představí další populární čínský výrobce.


Nepřehlédněte: Apple dostal „facku“. O iPhone SE (2022) není příliš velký zájem


Server XDA Developers informuje, že příští měsíc si odbyde premiéru Vivo X Fold. Jde oprojekt, na kterém prý Vivo makalo dlouhé čtyři roky. A co o něm víme?

Výbava? Dost dobrá!

Zařízení by mělo nabídnout přední 6,53″ AMOLED a vniřní 7 nebo 8palcový AMOLED E Quad HD+ displej. Pod kapotou procesor Snapdragon 8 Gen 1, 12 GB RAM spolu s až 512 GB vnitřní paměti, baterii s kapacitou 4 600 mAh s podporou ultra rychlého 120W drátového a 80W bezdrátového nabíjení.

Na zádech bude Vivo X Fold osazen čtyřmi fotoaparáty ve složení: 50Mpx hlavní s OIS, laserovým ostřením a puncem Zeiss, dále 48Mpx ultra-širokáč, 12Mpx teleobjektiv s 3× zoomem, a nakonec 8Mpx periskop.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Oppo (ilustrační)

Total
0
Shares