Vivo X80

Nový vlajkový telefon od Vivo je raketa. Má fantastickou cenu i výbavu

 • Vivo chystá další skvělý telefon
 • Ten vychází z vlajkového modelu
 • Vypadá skvěle, no a co výbava?

Čínský výrobce Vivo je známý díky tomu, že produkuje kvalitní a přitom cenově dostupné smartphony. A my pro vás máme v merku další novinku, která zaujme parádní výbavou. Telefon se jmenuje Vivo X80.


Nepřehlédněte: Konec světa? Existuje spousta varovných signálů a líbit se vám nebudou


Ultravýkonná raketa!

Před dvěma měsíci jsme vás informovali o nabušené vlajce Vivo X80 Pro, který zbořil AnTutu! A co nevidět se objeví jeho klon v „odlehčené“ verzi. Ta přitom nebude žádný nazdárek, to ani náhodou.

Podle úniků známého tipéra Ishana Agarwala by měl Vivo X80 nabídnou 6,78 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD (1080p) a 120Hz obnovovací frekvencí. Jemnost displeje by se mohla vyhoupnout až na 388 ppi.

Vivo X80
Zdroj: Vivo

O výkon se postará technologicky nejnovější procesor Dimensity 9000. Jen dodám, že X80 Pro je naopak vybaven výkonnějším Snapdragonem 8 Gen 1.  Ale žádné strachy. I vysokooktanový křemík od MediaTeku je „prvotřídní matroš“ . Ve kombinaci se 12 GB RAM a 256/512 GB paměti poletí tento telefon jako drak.

Vivo X80 klame tělem

Pokud vás zajímá výdrž, tak uvnitř zařízení se nachází 4500mAh baterie s 80W ultrarychlým nabíjením, jež by měla utáhnout i dva dny. A pokud ne, tak šťávu dobijete lusknutím prstu.

Pro fajnšmekry bude k dispozici hlavní fotoaparát s 50Mpx objektivem a výbornou světelností. Zapáleným fotografům přírody či jiných detailů se pro změnu může hodit 12Mpx ultraširoký nebo 12Mpx portrétní snímač, jak informuje GSM Arena.

Vivo X80
Zdroj: Vivo

Cena a dostupnost

Vivo X80 jde v Číně do prodeje už zítra 29. dubna a startovací cena je více než lákavá. Při aktuálním přepočtu je to 12 900 Kč bez DPH. Jestli se novinka podívá i do Česka momentálně zjišťujeme

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Vivo (ilustrační)

Total
0
Shares
3 komentářů
 1. Nekupujte výrobky čínských společností s vysokou přidanou hodontou!!! Jde o podobnou analogii jako podpora obchodních vztahů s Ruskem po jeho anexi Krymu ze strany některých evropských představitelů, i za cenu přivýrání očí nad nestandartností jeho přístupu k mezinárodnímu pořádku a právu. Podpora těchto korporací patří mezi důležitý základ ekonomického růstu Čínské lidové republiky, jejího ekonomického i politického vlivu ve světě, a tím i růstu její dravosti a asertivity v dosahování svých cílů i na úkor svého okolí. Vysoká konkurenční výhoda čínských výrobků, zejm. jejich cena je navíc podmíněna levnější pracovní silou, jež se v tomto státě navíc v mnoha případech uskutečňuje skrze využití nucené otrocké práce v pravém slova smyslu. Přestože se tato problematika netýká jen čínských firem, u nich existují omezenější nástroje ze strany vlád a veřejnosti k nápravě. Odlišná míra transparentnosti je viditelná i např. v otázce důvěryhodnosti ochrany údajů a prostoru pro zneužití.
  Více na:
  https://www.adda.se/contentassets/709146ed8bd24cb58412d8614db43995/state-imposed-forced-labor-in-china.pdf
  https://www.washingtonpost.com/world/2021/12/14/huawei-surveillance-china/

  1. Bohužel v Evropě těch výrobců “přidané hodnoty” v případě smartphonu moc není…

  2. Kupuji snad telefon,nevchazim do Komunistické strany..Co to blaboliš?To je moje věc,co za své prachy koupím.Agitku dělej jinde.

Comments are closed.