Vivo NEX 5

Vivo chystá telefon budoucnosti. Dostane obří displej i periskop

  • Vivo údajně pracuje na další novince
  • Vivo NEX 5 může představovat milník
  • Nabídne 7″ displej a pořádný fotoaparát

Vivo nemá smysl obšírně představovat. Jde o progresivní čínskou značku, o které se ví, že skvělé telefony umí. Problém je jen v tom, že s těmi zajímavějšími modely se jí na český trh moc nechce, což je rozhodně škoda. Nehledě na to, že těch několik cenově dostupnějších smartphonů, jež u nás seženete, v těsné konkurenci příliš nevyčnívají.

Vivo NEX 5

O řadě NEX jste nejspíš slyšeli. Ta povětšinou reprezentuje jakýsi průsečík technologických možností, limitů a vizí nejbližší budoucnosti. Některé koncepty se nedočkají komerčního využití, jiné ano, ale v žádném případě nejde o mobily pro masy.


Čtěte také: Tesla má další problém. Na vině je vytápění elektromobilu


Vivo X60 Pro
ilustrační (Zdroj: FONETECH.CZ)

GSMArena informuje, že čínský podnik pilně maká na další zajímavé novince. Ta bude dalším „pokusným králíkem“. Telefon by měl dostat 7palcový Quad HD+ displej s efektním zakřivením po celém svém obvodu.

Pořádný fotoaparát

Procesor? Nejspíš špičkový křemík Snapdragon 8 Gen 1. Ohledně RAM i vnitřní paměti nevíme vůbec nic, ale tipuji minimální konfiguraci 12 + 512 GB. A také baterii s kapacitou okolo 5 000 mAh.

Ve hře je prý i 50W bezdrátové nabíjení, a hlavně pořádný fotoaparát. Hlavním tahákem by měl být periskop, který například levou zadní zvládne 5× optický zoom.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, se souhlasem společnosti Vivo

Total
7
Shares