Vivo

Namaže si Vivo Samsung na chleba? Mrkněte na tohoto skládacího krasavce

  • Čínský brand uvede nový mobil
  • Jmenuje se Vivo X Fold
  • Skládací telefon má super výbavu

I když je Samsung neotřesitelnou globální jedničkou v segmentu skládacích telefonů, ani zdaleka to neznamená, že ostatní se krčí v koutě nebo přešlapují na špičkách. Svého zástupce už stihl představit Huawei, Motorola nebo Xioami a další značky to mají buď ještě letos, či příští rok určitě v plánu.

Vivo X Fold už za týden

Každopádně, realita je následující: Korejec se svými skládačkami ovládá více jak 61 % světového trhu. Pokud ho bude chtít někdo převálcovat, bude muset mít jó ostré lokty. I když… Apple by možná mohl, je však otázkou kdy a jestli vůbec se ohebného iPhonu dočkáme. Prý by to mohlo být už někdy za rok, ale víte jak to chodí: zaručených zpráv je plný internet.


Nepřehlédněte: Anonymous chtějí Putinovu hlavu! Důvodem jsou poslední události na Ukrajině


Vivo X Fold
Zdroj: Gizmochina

Nicméně, soustřeďme se raději na to, co se děje právě teď. Svoji skládací prvotinu chce totiž představit další čínský brand. Vivo X Fold je ztělesněním několikaletého projektu, jenž chce populární výrobci završit už za týden, kdy má proběhnout slavnostní premiéra.

Dost dobrá výbava

Zařízení by mělo nabídnout přední 6,53″ AMOLED a vnitřní 120 Hz 8palcový 2K LPTO 3.0 AMOELD displej. Vnější by měl mít úhlopříčku 6,53 palců a Full HD+ rozlišení. Pod kapotou procesor Snapdragon 8 Gen 1, 12 GB RAM spolu s až 512 GB vnitřní paměti, baterii s kapacitou 4 600 mAh s podporou ultra rychlého 120W drátového a 80W bezdrátového nabíjení.

Na zádech bude Vivo X Fold osazen čtyřmi fotoaparáty s optikou Zeiss ve složení: 50Mpx hlavní s OIS, laserovým ostřením a puncem Zeiss, dále 48Mpx ultra-širokáč, 12Mpx teleobjektiv s 3× zoomem, a nakonec 8Mpx periskop.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Oppo (ilustrační)

Total
0
Shares