Anonymous

Anonymous chtějí Putinovu hlavu! Důvodem jsou poslední události na Ukrajině

  • Anonymous opět na scéně
  • Důvodem je masakr civilistů
  • Kvůli Buči burcují k velkému útoku

Anonymous kvůli ruské okupaci Ukrajiny působí v rámci kyberprostoru Putinově režimu ohromné škody. Hackeři se ukázali jako naprosto nečekaný, přesto nebývale efektivní nástroj v boji proti ruské propagandě, trollům a fake news.

Neúnavní Anonymous

To dokazují neustálým tlakem, který je směřován na nejcitlivější místa: vyřadili web ruské tajné služby FSB, odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů, nabourali se do televizí, serverů, podařilo se jim proniknout do ruské centrální banky, zaútočili na tiskárny a s každým úspěšným pokusem stupňují své odhodlání.

A nyní hackeři znovu burcují k útoku. Jde o bezprostřední reakci na hrůzné záběry z ulic ukrajinské Buči, která je doslova poseta mrtvými těly zabitých civilistů.


Nepřehlédněte: Bude mise na Mars největší dobrodružství, nebo nejhorší noční můra?


Fortnite za Ukrajinu
Zdroj: Max Kukurudziak / Unsplash (ilustrační)

Zaostřeno na Putina

Anonymous na Twitteru avizují, že tento brutální čin nezůstane bez odezvy a aktuálně je jejich cílem číslo jedna Vladimír Putin. Co přesně mají v plánu, bohužel neprozradili. Dá se však předpokládat, že budou chtít prezidentovi Ruské federace pořádně zatopit.

Můžou však Putina paralyzovat úplně? To nejspíš ne. Jednak proto, že on je pověstný svým vztahem k technologiím obecně a za druhé i kvůli tomu, že ruská hlava státu není odkázána pouze na digitální infrastrukturu.

Zdroj náhledové fotografie: Warren Wong, Unsplash (ilustrační)

Total
1
Shares