McDonald’s

Vítejte v automatizované budoucnosti. McDonald’s do první pobočky místo lidí posadil roboty

  • Místo kmitající lidské obsluhy jen prázdné prostory?
  • Futuristický McDonald’s rozděluje fanoušky rychlého občerstvení

Jako by obsluha rychlého občerstvení už nebyla dost neosobní, fastfoodový řetězec McDonald’s otevřel v USA svou první pobočku, která vám umožní objednat, zaplatit a vyzvednout si jídlo, aniž byste přišli do styku s jediným člověkem.


Nepřehlédněte: Japonský McDonald’s jde příkladem: Telefony zákazníků zbaví mikrobů, zatímco baští hamburger


McDonald’s už se několik let snaží o modernizaci svého byznysu. V poslední době vsází na samoobslužné dotykové kiosky uvnitř svých restaurací nebo modernizaci drive-thru. Dlouhodobě si také uvědomuje, že ne vždy může spoléhat na lidské zaměstnance. Možná právě proto nyní přichází s plně automatizovanou pobočkou, ve které mají vše na povel roboti.

McDonald’s, kde nevidíte živáčka…

McDonald’s nové generace je vybaven dotykovými obrazovkami, na kterých si můžete objednat jídlo, které je vám pak doručeno přes obslužný poklop pomocí robotického pásu. Jeden z uživatelů TikToku, který koncepční pobočku navštívil, uvedl, že to funguje docela dobře. Z jeho příspěvku ale lidé nejsou moc nadšení.

Jeden z komentujících uvedl: „Tohle připraví o práci tolik lidí, že nejsem pro.“ Další pak napsal: „Už teď se děje příliš mnoho automatizovaných věcí a mám pocit, že nepotřebujeme nic dalšího, při čem nepřijdeme do styku se skutečnými lidmi. Nevím.“

@foodiemunster

@McDonald’s has a new test concept

♬ Jingle Bell Rock – Bobby Helms

Zašli byste na hamburger?

McDonald’s pobočku, která se nachází ve Fort Worthu v Texasu, popisuje jako „rychlou a bezproblémovou pro zákazníky i zaměstnance“. Pobočku ve skutečnosti neřídí výhradně roboti. V kuchyni stále pracuje lidský personál, ale je schovaný za stěnou, takže se při čekání nemusíte dívat na lidi, kteří vám jídlo připravují.

Místo toho si můžete v klidu vychutnat svůj hamburger ve sterilním prostředí a v klidu zapomenout, že ho vyrobila neviditelná, anonymní pracovní síla, která pravděpodobně nevydělává moc peněz a nikdy se vlastně nedozví, zda je zákazník spokojen.

Zdroj náhledové fotografie: Visual Karsa / Unsplash, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares