Telefon, McDonald’s

Japonský McDonald’s jde příkladem: Telefony zákazníků zbaví mikrobů, zatímco baští hamburger

  • Populární řetězec rychlého občerstvení překvapil
  • V Japonsku zákazníkům nabízí neobvyklou službu

Podle různých studií jsou chytré telefony až desetkrát špinavější než průměrné záchodové prkénko. Fastfoodový řetězec McDonald’s v Japonsku tento palčivý problém vyřešil po svém: do umyvadel na toaletách zabudoval UV čističky.


Nepřehlédněte: Šokující studie! Chytré telefony jsou plné bakterií a desetkrát špinavější než záchod


V McDonald’s vydezinfikují telefon

Japonsko je proslulé nejen sushi a lahodným saké, ale také vyspělou sanitární technologií. Pokud někdy navštívíte Tokio nebo Ósaku, nedivte se, že budete sedět na záchodě, který během vyřizování vašich soukromých záležitostí začne přehrávat zvuky deštného pralesa a poté vás automaticky utře. Některým to ale evidentně nestačilo. Z Japonska teď totiž přichází zprávy, že tamní experti komfort z užívání WC posunuli na zcela novou úroveň.

Podle uživatele Twitteru Sho Sawady japonské pobočky McDonald’s umístily na toalety UV čističky, které mobily zbaví mikrobů, zatímco si zákazník myje ruce – návštěvníkům fastfoodu stačí jen smartphone vložit do malého otvoru vedle umyvadla. Obvykle UV čističky dokážou zlikvidovat 99,9 % všech nebezpečných bakterií a choroboplodných zárodků, a tady to nebude jiné.

Proč kupovat letenku, když stačí zajít do obchodu

Příspěvek uživatele Sho Sawady vzbudil velkou pozornost a už se pod ním také objevily komentáře, které poukazují na diskriminaci skládacích telefonů, které jsou objemnější než smartphony standardního formátu a do vyhrazeného otvoru se nevejdou, leda by je jejich majitelé rozlomili vejpůl.

Pokud chcete mít svůj telefon čistý jako lilie, nemusíte cestovat přes půl světa až někam do Japonska. K jeho očistě můžete využít třeba běžně dostupné vlhčené dezinfekční ubrousky (třeba ty na čištění skel brýlí). Za pár sekund váš telefon zbaví nečistot, ať už se chystáte sníst Big Mac, nebo ne.

Zdroj náhledové fotografie: Marques Thomas / Unsplash, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares