iPhone

Víte, co znamená písmeno „i“ v názvu iPhone? Skutečný význam překvapí úplně každého

  • Tajemství populárního telefonu iPhone odhaleno
  • Víme, co znamená písmeno „i“ v jeho názvu

Spousta lidí ve vašem okolí zřejmě vlastní iPhone, aniž by věděli, co vlastně znamená písmeno „i“ v názvu. A nejde jen o iPhone, ale také o iPod, iMac, iTunes a další produkty slavného amerického výrobce. Víte, jaký je význam tohoto písmena?


Nepřehlédněte: Galaxy S24 pomalu míří do prodeje, a to i v Rusku. Proč se Samsung dál paktuje s okupanty?


iPhone, iMac, iPod…

Pokud patříte k uživatelům technologií americké společnosti Apple, možná vás někdy napadlo, co vlastně znamená ikonická předpona „i“ v názvu populárních produktů. Mnozí se domnívají, že to znamená „inteligentní“ nebo „nepostradatelný“ (v angličtině intelligent a indispensable). Pravda je jinde.

Jak totiž informuje server Reader’s Digest, vše již v roce 1998 detailně vysvětlil zakladatel společnosti Apple Steve Jobs. Pod písmenem „i“ se překvapivě neskrývá jen jedno, ale hned pět slov. Slavné „i“ znamená internet, individuální, poučit, informovat a inspirovat.

Údajně však nemá žádný oficiální význam, přičemž Jobs naznačil, že se potenciálně jedná o osobní zájmeno a vlastně instrukce pro vzdělávací účely.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Aktualizujte na iOS 17.3

Majitelé jablečných telefonů byli nedávno důrazně vyzváni, aby okamžitě aktualizovali operační systém iOS na verzi 17.3, a to kvůli závažné bezpečnostní chybě, kterou mohou zneužít hackeři.

Z toho málo, co uniklo na internet, se závažná chyba týká vyhledávání v poště (aplikace Mail), kde údajně mohou třetí strany získat přístup k informacím, a také webového prohlížeče Safari, respektive jeho jádra WebKit.

Instalaci důležité aktualizace, která opravuje celkem 15 chyb, provedete standardně přes Nastavení => Obecné => Aktualizace softwaru. Před instalací operačního systému iOS 17.3 se jen ujistěte, že je váš iPhone nabitý alespoň na 50 procent kapacity baterie a že v úložišti máte dostatek místa.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Reader’s Digest , Unilad

Total
0
Shares