Samsung Galaxy S24

Galaxy S24 pomalu míří do prodeje, a to i v Rusku. Proč se Samsung dál paktuje s okupanty?

  • Rusko je pro Samsung nejspíš zaslíbeným trhem
  • Po odchodu v únoru 2022 se zanedlouho vrátil
  • Teď tam bude nabízet i nové telefony Galaxy S24

Již ve středu 31. ledna vstupuje do ostrého prodeje řada Galaxy S24 od Samsungu. Hlavně její vrcholný model S24 Ultra bude aspirovat na nejlepší mobilní telefon roku. A k mání je prakticky na celém světě, včetně Ruska, přestože Samsung dva roky nazpět potvrdil, že své obchodní aktivity v zemi výrazně omezí.


Nepřehlédněte: Byznys s Ruskem nevadí? Samsung v zemi okupantů prodává mobily, které nejsou ani v Česku


Samsung v Rusku – pořád

Situace Samsungu v Rusku je jednodušší, než se kdekomu může zdát. A svůj podíl na tom má zřejmě vidina tučných zisků. V únoru 2022, když Rusko vojensky napadlo sousední Ukrajinu, vyjádřila se celá řada firem proti tomuto ohavnému kroku, některé z nich dokonce z tamního trhu odešly.

Jenomže některým to moc dlouho nevydrželo, jako třeba Samsungu. Dle informací agentury Reuters se hned půl roku po vypuknutí války na Ukrajině korejská firma na tento trh vrátila.

Samsung se tak připojil k firmám, jako je Huawei, Xiaomi, Vivo nebo Oppo, které na ruském trhu nikdy působit nepřestaly. Opačným případem je Apple, který s okamžitou platností na tamním trhu skončil, rozpustil vývojářský tým a skutečna tam oficiálně nepůsobí.

Samsung Rusko
Zdroj: Samsung.ru

Galaxy S24 v Rusku i s dárkem

S touto znalostí pak asi nikoho nepřekvapí, že po letní premiéře skládaček a následné premiéře Galaxy S23 FE se nyní pomalu ale jistě začíná na ruském trhu prodávat i Galaxy S24 s umělou inteligencí na palubě.

Jediným rozdílem oproti předválečnému stavu je, že Samsung neumožňuje zákazníkům si telefony pořídit přímo na oficiálních stránkách. „Položky nejsou v současné době k objednání na adrese samsung.com/en,“ upozorňuje vyskakovací hláška na webu.

Místo oficiálního prodejce Samsug produktů převzal web galaxystore.ru. Výrobce se zde dokonce chlubí, že zámořské akce Unpacked 2024 se účastnili ruské celebrity jako Vladislav Lisovec nebo Marija Tsigalová.

Hlavní novinku v podobě Galaxy S24 Ultra pořídíte v Rusku od 146 990 rublů, což je asi 37 400 korun včetně DPH. Cena je tak stejná jako u nás. V Rusku ale zákazníci dostanou jako dárek sluchátka Galaxy Buds 2 Pro.

Zdroj náhledové fotografie: MP.CZ, zdroj: Samsung, galaxystore.ru

Total
0
Shares