iPhone

Víte, co znamená písmeno „i“ v názvu iPhone? Nikdo by nečekal, že má přesně tento význam!

  • Tajemství populárního telefonu iPhone odhaleno
  • Víme, co znamená písmeno „i“ v jeho názvu

Lidé ve vašem okolí zřejmě používají iPhone, aniž by věděli, co vlastně znamená písmeno „i“ v názvu slavného telefonu. A nejde jen o iPhone, ale také o iPod, iMac, iTunes a další produkty slavného technologického giganta. Víte, jaký je význam tohoto písmena?


Nepřehlédněte: Žena nezvládla řízení a zřítila se do hluboké rokle! Smrtku převezl iPhone


Zajímalo vás někdy, co znamená předpona „i“ ve všech produktech slavné americké společnosti Apple? Lidé se domnívají, že to znamená „inteligentní“ (intelligent) nebo „neuvěřitelný“ (incredible).

iPhone, iMac, iPod…

Podle časopisu Reader’s Digest se však nejedná o žádné tajemství. Podle redaktorů známého serveru vše již v roce 1998 vysvětlil zakladatel společnosti Steve Jobs. Překvapivě se pod písmenem „i“ neskrývá jen jedno slovo, ale hned pět slov. Slavné „i“ znamená internet, individuální, poučit, informovat a inspirovat.

iPhone 14
Zdroj: Victor Serban / Unsplash

Apple díky tomu pozná každý

Jobs údajně řekl, že „i“ nemá oficiální význam a narážel na to, že odkazuje na „já“ jako na osobní zájmeno a na „instrukce“ pro účely vzdělávání. „I“ tedy není ani tak představitelem jednoho zkráceného slova, jako spíše zapamatovatelným a ikonickým identifikátorem jablečné značky.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Reader’s Digest 

Total
0
Shares