VR, Apple, virtuální realita

Virtuální realita od Applu bude mít displej směřující ven, aby zobrazoval emoce uživatele. Počkat, cože?

  • Apple chystá brýle pro virtuální realitu
  • Měly by lákat na neuvěřitelnou výbavu

Server The Information odhaluje další podrobnosti o očekávané náhlavní soupravě pro virtuální a smíšenou realitu společnosti Apple, která stále více připomíná zařízení, jež se nepodobá ničemu, co jsme dosud viděli.


Nepřehlédněte: USA utečou světu. Do svých supermoderních letounů F-35 Lightning II integrují přelomový radar


Virtuální realita od Applu

O tom, že Apple chystá špičkovou virtuální realitu, se mluví už roky. Podle nejnovějších informací brýle Apple Glasses nebudou vypadat jako žádný jiný konvenční VR headset na trhu.

Nová zpráva potvrzuje zvláštnost, o které už se dříve hovořilo – velký displej na přední straně náhlavní soupravy, který bude zobrazovat výrazy obličeje, aby se uživatelé necítili tak izolovaní od skutečného světa a ve společnosti dalších lidí nevypadali vyloženě divně.

V návaznosti na tuto vychytávku má fyzické ovládání na boku headsetu umožňovat uživatelům plynule přecházet z virtuálního do fyzického světa a naopak prostřednictvím barevného průchozího zobrazení – bude stačit jen zmáčknout tlačítko nebo pootočit kolečko. 

Mnohem dražší než iPhone

Specifikace brýlí, pokud jim budeme věřit, jsou víc než působivé. Náhlavní souprava má být schopna pomocí drobných motorků automaticky přizpůsobit mezipupilární vzdálenost očí svého nositele a nabídne luxusní zorné pole 120 stupňů. Zahraniční média také uvádí, že VR headset od Applu bude jeden z nejlehčích a zároveň i nejdražších na trhu. 

Apple si údajně nedělá iluze, že půjde o globální bestseller a brýle tak může zpočátku prodávat jen v malém objemu. Maloobchodní cena se má pohybovat kolem hranice 3 000 dolarů. No, levná jablečná virtuální realita rozhodně nebude.

Určena by podle dostupných informací měla být zvláště pro ty, kteří vlastní počítač Mac či telefon iPhone – k fungování bude potřeba zařízení s vysokým výpočetním výkonem. Co se funkcí týče, Apple Glasses mají poskytovat především komplexní prostředí pro hraní videoher, sledování videa a dalších médií či komunikaci mezi jednotlivými uživateli.

Zdroj náhledové fotografie: My name is Yanick / Unsplash, zdroj: Futurism, MacRumors

Total
0
Shares